Córka Willa Smitha była ofiarą rasizmu - "Bycie czarnoskórą kobietą w świecie metalu jest dziwnym doświadczeniem"

14.06.2021 12:39
Córka Willa Smitha była ofiarą rasizmu - "Bycie czarnoskórą kobietą w świecie metalu jest dziwnym doświadczeniem" Fot. Sam Simmonds/Polaris Images/East News

Willow Smith wyjaśniła, że w szkole się nad nią znęcano z powodu tego, że słuchała ciężkiej muzyki jako czarnoskóra dziewczyna.

Córka Willa Smitha była ofiarą rasizmu z powodu słuchania rocka

Aktorka/wokalistka Willow Smith wydała niedawno swój nowy singiel "Transparent Soul", pop-punkowy banger z gościnnym udziałem Travisa Barkera z Blink-182. Kawałek zapowiada jej kolejny solowy album (na razie niezatytułowany), a z okazji jego premiery, córka Willa Smitha udzieliła kilku wywiadów, w których wyjawiła m.in. że dzieci w szkole się nad nią znęcały z powodu jej upodobań muzycznych i koloru skóry.

Polecamy

Willow rozmawiała niedawno z Alexis White z zespołu Straight Line Stitch. W wywiadzie opublikowanym na łamach V Magazine, młoda kobieta wyjaśniła, że jej upodobania muzyczne okazały się być problematyczne dla jej niektórych rówieśników.

Wokalistka wyjaśniła, że bycie czarnoskórą nastolatką słuchającą Paramore, czy My Chemical Romance nie jest koniecznie akceptowalne w niektórych środowiskach:

Bycie czarnoskórą kobietą w świecie metalu to coś, co jest bardzo dziwnym i czasami trudnym doświadczeniem. Nie tylko chodzi mi o bycie wokalistką/muzykiem, ale tak ogólnie nawet fanką. Znęcali się nade mną w szkole, bo słuchałam Paramore i My Chemical Romance.

Polecamy

White szybko zareagowała, mówiąc, że "faktycznie, pewnie sporo osób mówiło: Przecież ty jesteś czarna! Nie powinnaś tego słuchać!", na co Willow zareagowała: 

Dokładnie! I to nie jest okej. Mam szczerą nadzieję, że dzięki mojej muzyce, czarnoskóre dziewczynki poczują pewność siebie - możecie słuchać czego chcecie, nikt wam tego nie zabroni. Nie jesteście samotne. Bo wiesz, nie jestem jedyną czarnoskórą kobietą, która chce nosić grzywkę na bok i czarny eyeliner. Jest nas więcej.

Smith zdradziła również, że na jej nowym albumie pojawi się m.in. Avril Lavigne, która była idolką dorastającej Willow. Niestety, na razie nie znamy daty premiery, ani nawet tytułu krążka. Poniżej możecie posłuchać kawałka "Transparent Soul" z Travisem Barkerem. Ten jest naprawdę niezły:

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.