Crash test wyjątkowego Porsche 911 GT3 RS

Aleksandra Kopka
25.05.2017 15:56
Crash test wyjątkowego Porsche 911 GT3 RS Fot. : kadr z wideo

Pokazywaliśmy wam już test zderzeniowy dwóch Toyot z różnego roku produkcji. Czas wziąć na warsztat wyjątkowe Porsche 911.

Każdy w swoim życiu bawił się klockami. Jedni mieli wypasione zestawy od LEGO, inni budowali wieże z tych drewnianych. Do wyjątkowego testu zderzeniowego wykorzystano te pierwsze.

ADAC to niemiecki automobilklub zajmujący się badaniami pojazdów i atestowaniem wszystkiego co napędzane jest na benzynę. Dodatkowo cyklicznie raz do roku organizuje crash testy samochodów. Podczas symulacji zderzeń sprawdzany jest poziom bezpieczeństwa różnych aut oraz czy systemy za to odpowiedzialne działają bez zarzutów. Werdykt specjalistów z Allgemeiner Deutscher Automobil-Club może często przekreślić sukces najnowszych dzieł motoryzacyjnych koncernów.

Tym razem na wprost ściany staje Porsche 911 GT3 RS, ale nie byle jakie, bo w całości zbudowane z klocków LEGO. Bliźniaczy model w skali 1:1 uważany jest za najmocniejsze i najbardziej pożądane auto sportowe świata ostatnich lat.

2700 elementów, które wchodzą w skład zestawu LEGO złożyli inżynierowie z ADAC po to by za chwilę patrzeć jak Porsche 911 GT3 RS roztrzaskuje się o ścianę przy prędkości 46 km/h. Trzeba przyznać, że filmik zrobiony w slow motion robi wrażenie.

Najtańszy zestaw z Porsche znaleźliśmy w internecie za 1040zł. Będzie to idealna zabawka dla większych chłopców choć nie jedyna jaką możemy wam zaproponować. Zobaczcie też propozycję Crazy Cart XXL.

Aleksandra Kopka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.