Pogoda
13.02.2019 18:06

Crossroads Inn, polska gra podchodząca do RPG od kuchni, czeka na wsparcie na Kickstarterze

Crossroads Inn, gra pozwalająca zarządzać karczmą znaną z gier RPG, czeka na wsparcie graczy na Kickstarterze – zbiórka dopiero się zaczęła, a na koncie znajduje się już 10% poszukiwanej kwoty.

Crossroads Inn
foto: materiały prasowe

Karczma to miejsce bardzo bliskie wszystkim graczom gustującym w RPG – to właśnie w tym przybytku zaczęło się wiele z ich największych przygód. Zauważyło to polskie studio Kraken Unleashed, które postanowiło przewrotnie pokazać fabułę takiej gry – od kuchni.

Crossroads Inn to połączenie symulatora kierowania jednostką gastronomiczną aspirującą do zdobycia wyszukanej i bogatej klienteli oraz gry RPG, w której zadaniem gracza jest odzyskania dla podopiecznego należnej mu po mieczu królewskiej korony.

W tym celu należy przede wszystkim nie zbankrutować – interes musi się kręcić, a serwowane dania muszą być smaczne, żeby przyciągnąć klientów, a wraz z nimi coraz to nowe możliwości wpływania na świat. O ile w grach RPG ugania się za zadaniami do wykonania, tak w Crossroads Inn stara się je zwabić zapraszając na obiad.

Moonlighter
Moonlighter
Przeczytaj także 11 bit studios nabija się z porównywania grafiki w zwiastunie Moonlightera

To, kto pojawi się w naszej tawernie, zależy od rodzaju menu – proste w przyrządzeniu dania przyciągną prostych wędrowców, dzięki serwowaniu wyszukanych specjałów zwabimy w swoje progi możnych.

Dbać należy przy tym nie tylko o rozkosze podniebienia – gości zabawiać mogą (a nawet powinni) bardowie oraz Vedety, znane także jako Córki Księżyca, oferujące do konsumpcji swoje własne wdzięki.

Brzmi zachęcająco? Można przyczynić się do powstania gry Crossroads Inn biorąc udział w zbiórce na Kickstarterze.

Zobacz także: >> Symulator cmentarza pozwala kręcić brudne interesy na zwłokach <<

Crossroads Inn - zbiórka na polski symulator karczmy 

Redakcja Antyradio.pl zadała twórcom Crossroads Inn - Patrykowi Pietraszkiewiczwi, szefowi studia i Szczepanowi Rożalskiego, twórcy fabuły, kilka pytań o ich grę. Oto, co usłyszeliśmy.

Dlaczego prowadzenie karczmy może być interesujące dla fanów RPG?

"

Karczma jest tym specjalnym miejsce nierozerwalnie związanym z gatunkiem RPG. To tam gracze zwykle zdobywają misje, zasięgają języka czy wdają się w bijatyki. W Crossroads Inn dajemy graczom możliwość doświadczenia karczmy z drugiej strony. Ze strony karczmarza. Tym razem to gracz tworzy całą przestrzeń, gdzie będą zaglądać awanturnicy, banici i możni tego świata.
Do samej gry wprowadzamy też liczne cechy RPG. Przed graczem będzie do rozegrania bogata kampania fabularna, w której wciela się w nieślubnego syna zamordowanego króla. Jako młody karczmarz musi pokonać zabójców ojca i sięgnąć po należną mu koronę. Aby tego dokonać będzie musiał skompletować odpowiednich pracowników, wliczając w to między innymi hochsztaplera, który podprowadzi kurierowi dyplomatyczną przesyłkę, czy strażnika który spacyfikuje jego goryli. "

Z jakimi wyzwaniami będą borykać się oberżyści?

"

Przyszli karczmarze muszę przede wszystkim zadbać o właściwą ofertę swojej karczmy. Im lepsze i bardziej wyszukane dania, tym bardziej znamienici goście będą ją odwiedzać. W tym celu trzeba zdobyć przepisy, sprowadzić składniki i znaleźć odpowiednich pracowników do obsługi.
Gracz stanie również przed wyzwaniem poszerzania swoich wpływów politycznych w trzech krainach naszego świata. Będzie zatrudniał bardów i kurtyzany, czy wreszcie przyjmie w swojej karczmie awanturników, którym będzie dostarczał questy do wykonania i pobierał stosowne opłaty za pośrednictwo. "

Jacy goście mogą pojawić się w karczmie?

"

Do karczmy przychodzi cała masa różnych postaci. Możemy spotkać zarówno poszukiwaczy przygód jak i zwykłych chłopów, banitów czy szlachciców. Każdy z nich ma inną osobowość, inną historię, inne potrzeby. Dla nas - jako twórców - najważniejszą cechą gry, gdzie wkładamy najwięcej pracy, jest możliwość poznawania i obserwowania gości, którzy pojawiają się w karczmie i wchodzą ze sobą w interakcję. "

Co daje twórcom gier kampania na Kickstarterze?

"

Kickstarter daje nam możliwość zdobycia środków na rozwój gry i opracowanie dodatkowego contentu. Bez tych pieniędzy trudno będzie nam na przykład stworzyć indywidualne melodie dla poszczególnych bardów. Dlatego bardzo liczymy na wsparcie przyszłych graczy. Oprócz tego Kickstarter jest dla nas platformą do promocji projektu oraz stworzenia community wokół Crossroads Inn. Obecność przyszłych graczy na tak wczesnym etapie tworzenia gry da nam możliwość korygowania na bieżąco kierunku jej rozwoju - i to zgodnie z ich oczekiwaniami. "

Celem akcji na Kickstarterze jest zebranie 30 000 dolarów – na wsparcie projektu mamy czas do 14 marca 2019.

Pomożecie?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry