Pogoda
18.06.2018 15:42

Crown - nowa aplikacja randkowa twórców Tindera

Mniej klikania, więcej akcji i interakcji – Crown, nowa aplikacja randkowa twórców Tindera, ma ułatwić nawiązywanie kontaktów w morzu potencjalnych kandydatów i kandydatek.

aplikacja randkowa Crown
foto: materiały prasowe

Tindera chyba nie trzeba nikomu przedstawiać – aplikacja do szukania miłości na całe życie lub jedną noc cieszy się, także w Polsce, dużą popularnością. Użytkowników i użytkowniczek jest wręcz aż zbyt dużo, co zdaniem twórców programu może prowadzić do sytuacji, w której nie potrafi się dokonać wyboru.

Problem „przeciążenia poznawczego” ma pokonać nowa aplikacja randkowa, nazwana Crown – zamiast oglądać w niej setki, a może nawet i tysiące profili i liczyć na to, że któreś pozytywne przeciągnięcie będzie obopólne, w nowym programie raz dziennie gra się w prostą grę.

Crown – randki na drodze eliminacji

Dokładnie w południe Crown pokazuje użytkownikom 16 ciekawych (według dobierającego je algorytmu osób), połączonych w 8 par. Zadaniem osoby szukającej partnera lub partnerki jest zdecydowanie, która z dwóch potencjalnych randek pokazywanych na ekranie podoba się jej bardziej.

Wygrany przechodzi do dalszej rywalizacji porównawczej, przegrany znika w czeluściach aplikacji. Wybór pomiędzy dwójką profili jest powtarzany, aż z początkowej 16 pozostaną tylko 4 osoby – są oni zawiadamiani o przejściu morderczych eliminacji i mogą zdecydować, czy dają zielone światło do kontaktu.

Twórcy Crowna i Tindera przekonują, że taki sposób szukania znajomych daje o wiele większe szanse na poznanie kogoś wartościowego – zostajemy z kontaktami do osób, które podobały nam się bardziej niż inne (i to w kilku starciach), a fakt, że eliminacje przeprowadzane są raz dziennie sprawia, że do rozmów przywiązuje się większą wagę.

Crown debiutuje jako aplikacja na iOS – twórcy obiecują, że prace nad wersją dla Androida są prowadzone bardzo intensywnie. Program jest darmowy.

Aplikacja jest jeszcze świeża i nie wszędzie na świecie znajdzie się odpowiednie 16 osób, z których wybiera się czwórkę zwycięzców – autorzy Crown proszą w takim przypadku o cierpliwość i sprawdzenie, czy będzie można skorzystać z programu następnego dnia.

Dacie szansę nowej aplikacji randkowej?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile