Pogoda
14.06.2019 10:18

Cuba Gooding Jr. został aresztowany za obmacywanie kobiety na imprezie

Aktor znany ze "Śnieżnych psów", czy "Pearl Harbor" wdał się w drobną bójkę podczas imprezy w klubie nocnym. Gooding Jr. został zatrzymany przez policję, ale po kilku godzinach go wypuszczono. 

Cuba Gooding Jr.
foto: AP/Associated Press/East News

Jak poinformowała Nowojorska Policja wieczorem w czwartek 13 czerwca 2019 roku, aktor Cuba Gooding Jr. został oskarżony o drobne wykroczenie, kiedy to wdał się w bójkę po incydencie w nocnym klubie. Gooding sam oddał się w ręce detektywów NYPD, którzy postawili go przed sędzią Herbem Mosesem. Gooding został wypuszczony bez kaucji, ale ma się stawić w sądzie ponownie już 26 czerwca.

Cuba Gooding Jr. zatrzymany w klubie

Aktor znany z "Jerry'ego Maguire'a" rzekomo obmacywał piersi kobiety w niedzielę 9 czerwca w barze The Magic Hour na Manhattanie. Prawnik Goodinga Mark Heller zaprzeczył, żeby aktor był winny i przyznał, że nagrania z imprezy potwierdzą jego niewinność. W wywiadzie dla USA Today powiedział nawet, że widział wideo i nie zawiera ono "ani grama dowodów na to, by Cuba Gooding Jr. miał się dopuścić jakiegokolwiek przestępstwa".

John Singleton
John Singleton
Przeczytaj także Nie żyje reżyser "Chłopaków z sąsiedztwa". John Singleton miał 51 lat

Cuba Gooding Jr. został też zapytany o incydent przez reporterów plotkarskiego portalu TMZ, gdzie aktor potwierdził, że nie jest winny i "ufa systemowi". Dodał również, że "istnieje taśma, która potwierdzi jego niewinność i pokazuje prawdę o całym zajściu". 

Kolejna rozprawa będzie miała miejsce 26 czerwca 2019 roku. Cuba Gooding Jr. zasłynął w 1991 roku występem w filmie "Chłopaki z sąsiedztwa", gdzie pojawił się w towarzystwie m.in. Ice Cube'a. W 1996 roku zdobył Oscara za rolę we wspomnianym "Jerrym Maguierze", natomiast niedawno zgarnął nominację do Emmy za rolę O.J. Simpsona w serialu "The People v. O.J. Simpson".

Tagi: News