Pogoda
26.08.2020 14:47

Cud natury w Lubuskiem. Najbardziej romantyczne jezioro w Polsce

Poznaj cud natury w Lubuskiem. Jezioro Czarne koło Karolewa jest ewenementem na skalę Polski. Niezwykły akwen wygląda bowiem jak ogromne niebieskie serce ukryte wśród lasów.

Najbardziej romantyczne jezioro w Poslce
foto: Shuttenstock (zdjęcie poglądowe)

Polskie jezioro o niespotykanym kształcie serca zachwyca, ale i zadziwia swoim urokiem. Lubuski cud natury jest naprawdę wyjątkowy.

Magiczne jezioro w kształcie serca ukryte pośród lasu

Niedawno wspominaliśmy o jeziorze Jasnym a terenie rezerwatu przyrody Jasne w Parku Krajobrazowym Pojezierza Iławskiego. Jezioro to słynie z  niespotykanie czystej i przeźroczystej wody. Dziś chcemy wam zaprezentować inny magiczny akwen.

zmiana koloru jeziora Lonar
zmiana koloru jeziora Lonar
Przeczytaj także Jezioro w jedną noc zmieniło kolor na różowy. Jak do tego doszło?

Jezioro Czarne koło Karolewa w Lubuskiem jest otoczone prawie w całości lasami i należy do jednych najczystszych jezior w tym rejonie. Jednak dopiero z lotu ptaka ukazuje swój niesamowity kształt. Z góry wygląda bowiem jak niebieskie serce schowane w soczystej zieleni okolicznych lasów. 

Jak dojechać nad "najbardziej romantyczne jezioro" w Polsce?

Aby zobaczyć ten niezwykły cud natury na własne oczy, należy pojechać drogą nr 137 łączącą Bobowicko z Sterczem. Na tej trasie znajduje się przysiółek Karolewo, niedaleko którego znajduje się leśny parking usytuowany na pograniczu gmin Międzyrzecz i Trzciel. Stamtąd, już na piechotę, można dotrzeć nad jezioro.

Spacer wzdłuż brzegu jeziora zajmuje około 30 minut i dostarcza wielu wrażeń. Wokół panuje cisza i spokój a piękne okoliczności przyrody zachęcają do wypoczynku.

Zobacz również: Cud natury na Dolnym Śląsku. Czegoś takiego nie znajdziecie w całej Polsce [WIDEO]

Tagi: Ciekawostki