Cud we Włoszech? Figura Matki Boskiej płacze krwawymi łzami

14.08.2020 12:40
Cud we Włoszech? Figura Matki Boskiej płacze krwawymi łzami Fot. Shuttenstock (zdjęcie poglądowe)

Czerwona ciecz na twarzy figurki Matki Boskiej z Carmiano widoczna jest na różnych dostępnych w sieci nagraniach. Czy we Włoszech doszło do cudu?

Jak donoszą mieszkańcy włoskiego miasteczka Carmiano miejscowa figura Matki Boskiej zaczęła płakać krwawymi łzami. Przedstawiciele kościoła podchodzą do sprawy bardzo ostrożnie, wierni są podzieleni.

Figura Matki Boskiej płacze krwawymi łzami

Od 3 sierpnia 2020 mnożą się pogłoski o domniemanym cudzie na Piazza Paolino Arnesano w Carmiano we Włoszech. Tamtejszy posąg Matki Boskiej zaczął płakać krwawymi łzami. O rzekomym cudzie poinformował 5 sierpnia 2020 dziennik La Republica jak również telewizja Canale 85.

Płacząca figura przyciągnęła uwagę ogromnej liczby ludzi, którzy przyszli przed kościół św. Antoniego Opata zobaczyć, co się dzieje. Włosi przyglądają się figurze z zaciekawieniem, robią pamiątkowe zdjęcia, ale również gorliwie się modlą.

Kościół jest ostrożny w swoich osądach

Jak dotąd przedstawiciele kościoła nie wydali oficjalnego oświadczenia w kwestii wiarygodności tego fenomenu. Jedynie biskup Michele Seccia z diecezji Lecce, na której terenie znajduje się parafia, natychmiast oświadczył, że sprawa będzie zbadana przez specjalną komisję.

Wierni są podzieleni w kwestii rzekomego cudu. Część z nich twierdzi, że tworzywo, z którego wykonana została figura, zachowuje się w ten specyficzny sposób pod wpływem bardzo wysokich temperatur, które panują obecnie w tym rejonie.

Przeczytaj także

Inni twierdzą, że pod figurą zawsze modliło się wiele dzieci, ludzi młodych i starszych i właśnie ta wspólna modlitwa była przyczyną cudu. Tę wersję potwierdza również ks. proboszcz Rocco Arnescano, który potwierdza, ze figurkę szczególnie upodobały sobie dzieci i ludzie młodzi.

Krwawe łzy Matki Boskiej zapowiadają przerażające wydarzenia?

Osoby, które są przekonane o autentyczności cudu, twierdzą, że krwawe łzy Maryi Panny ostrzegają przed jakimś strasznym wydarzeniem, które może się wkrótce wydarzyć. Mają jednak nadzieję, że wspólna modlitwa w tym miejscu odsunie od nich nieszczęście, dlatego nawołują do gromadzenia się w tym miejscu.

Źródło: La Republica, Canale 85, innemedium.pl, padrejarek.pl

Zobacz również: Religia vs kosmici. Czy święte obrazy skrywają prawdę o UFO?

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.