Pogoda
01.08.2019 19:30

Cyberpunk 2077 - Afterlife. CD Projekt RED zapowiedział karciankę

Cyberpunk 2077 na konsole i komputery to nie jedyna gra osadzona w świecie mrocznej przyszłości, jaka pojawi się w sprzedaży w 2020 roku. Oprócz wyczekiwanej superprodukcji z Keanu Reevesem gracze będą mogli też spróbować swoich sił w oficjalnej grze karcianej.

Cyberpunk 2077 - Afterlife
foto: materiały prasowe CD Projekt RED

Tworzona przez polskie studio gra RPG ma zmienić oblicze branży. Dzięki trwającym kilka lat pracom CD Projekt RED udało się stworzyć tytuł, w którym można niemal wszystko.

Nieliniowo można podchodzić nie tylko do zadań do wykonania, lecz także do poznawania samej fabuły. CPDR zdradził w Antyradio, że ma ambicję zrobienia gry, która wpisze się w annały historii i będzie długo pamiętana.

Cyberpunk 2077
Cyberpunk 2077
Przeczytaj także Cyberpunk 2077 gościem Antyradia. „Staramy się dołożyć do pieca tak bardzo, jak to tylko możliwe”

W trakcie rozgrywki w Cyberpunku 2077 można będzie bawić się kilkom wbudowanymi mini-gierkami. Mają to być między innymi wyścigi czy zawody w hakowaniu. Spora część graczy podejrzewała, że m związku z tym można będzie spodziewać niezależnego tytułu na wzór GWINT-a, który wypączkował z Wiedźmina.

Wiedźmin
Wiedźmin
Przeczytaj także Nowa spółka CD Projekt stworzy mobilnego Wiedźmina?

Podejrzenie było tym bardziej zasadne, że CD Projekt RED ogłosił włączenie w swoje struktury studia Spokko, specjalizującego się w produkcjach mobilnych. Jego zadaniem jest stworzenie gry towarzyszącej superprodukcji.

Tymczasem okazało się, że pierwszym spin-offem Cyberpunka 2077 jest fizyczna gra karciana, tworzona we współpracy z CMON.

Cyberpunk 2077 — Afterlife. Gra karciana w świecie mrocznej przyszłości

Karcianka Cyberpunk 2077 — Afterlife pozwoli sprawdzić swoich sił w walce o wpływy i pieniądze w Night City.

"

W grze wcielasz się w Fixera — w Night City nic nie dzieje się bez twojej wiedzy. Twoim zadaniem jest rekrutować cyberpunków, wyposażać ich w sprzęt i wysyłać na misje. Każda misja zakończona sukcesem podnosi twoją Reputację, a cyberpunkowie, którzy przeżyli, stają się Weteranami i przekazują swoją wiedzę oraz doświadczenie nowym rekrutom. W tym chromowanym świecie, Reputacja to najcenniejsza waluta. "

O samej rozgrywce jeszcze niewiele wiadomo. CD Projekt RED zdradził tylko, że trzeba będzie liczyć się z trudnymi wyborami i koniecznością dokonywania poświęceń.

"

A w Night City nic nie jest tanie. Przekonaj się czy możesz pozwolić sobie na wszystko czego chcesz. Decyduj które karty kupić, a które poświęcić aby zdobyć walutę na kolejne — pomoże ci w tym innowacyjna mechanika dobierania oraz specjalna tablica. "

Karcianka Cyberpunk 2077 — Afterlife trafi do sprzedaży w 2020 roku. Znacznie wcześniej, bo już w sierpniu 2019, pograć będzie można w papierowe RPG Cyberpunk RED, wprowadzające do świata Cyberpunku 2077.

Zobacz także: Cyberpunk RED z nową datą premiery. Zagrać będzie można już niedługo

Który Cyberpunk zapowiada się najlepiej?

Tagi: Gry Cyberpunk 2077