Cyberpunk 2077: CD Projekt RED pochwalił się kolejnym kontrowersyjnym plakatem

Michał Tomaszkiewicz
05.07.2019 13:07
reklama z Cyberpunk 2077|undefined Fot. twitter.com/CyberpunkGame

Kobieta z penisem reklamująca w świecie Cyberpunka 2077 napój to zaledwie początek. Kasia Redesiuk, odpowiedzialna za media obecne w grze, pokazała swój ulubiony plakat. Ocieka seksizmem i przedmiotowym traktowaniem kobiet.

Gdy internauci wypatrzyli na materiałach promujących Cyberpunka 2077 plakat z kobietą w kostiumie kąpielowym i wyraźnie widocznym pod nim penisem, poczuli się wstrząśnięci, zmieszani, a nawet oburzeni. I nie omieszkali się tymi uczuciami podzielić w sieci.

CD Projekt RED ustami Kasi Redesiuk, osoby odpowiedzialnej za zaprojektowanie kampanii reklamowych pokazywanych w świecie gry, odpowiedział że taką właśnie reakcję chcieli osiągnąć.

Przeczytaj także

Światom mrocznej przyszłości pokazany w Cyberpunku 2077 to rzeczywistość kształtowana przez bezlitosne korporacje, które zrobią wszystko, żeby sprzedać swój produkt. Granice przyzwoitości, które obowiązują w naszym świecie, w fikcyjnej wizji zostały dawno przekroczone.

Kampanie reklamowe obecne w Cyberpunku 2077 mają podkreślać, jak bardzo odmienny jest to świat i przypominać, przeciwko czemu buntują się cyberpunki, których przedstawicielem jest prowadzona przed gracza postać V.

Gdy ataki zarzucające nieczyste zagrania w sprawie transseksualizmu ucichły, CD Projekt RED opublikował krótki filmik prezentujący jedną z ulubionych fikcyjnych reklam Kasi Redesiuk. Będzie się działo.

Nowa seksistowska reklama ze świata Cyberpunka 2077. „Ulubiona”

Kasia Redesiuk jest zauważalnie dumna ze swojego dzieła. Tłumaczy, że zainspirowała się scenę z filmu „Pamięć absolutna”, podczas której bohaterowie spotykają prostytutkę z trzema piersiami. Pada wtedy komentarz „chciałbym mieć trzy ręce”.

Kobieta pokazana na plakacie ma troje ust i „tylko jedno pragnienie”.

Redesiuk podkreśla, że Cyberpunk 2077 ma być komentarzem do zjawisk społecznych zachodzących w naszym świecie. Jeśli gra i materiały z nią związane wywołują emocje i dyskusje, to spełniają swoje role.

Kasia była prezenterką podczas pokazu rozgrywki Cyberpunka 2077, na którym uczestniczyliśmy w siedzibie CD Projekt RED. Zobaczyliśmy na nim szczegóły, które mogą zdradzać aż zbyt dużo o prawdziwej fabule gry.

Zobacz także: Cyberpunk 2077: co CD Projekt RED ukrył w prezentacji gry? 

 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.