Pogoda
01.03.2019 15:00

Cyberpunk 2077 – CD Projekt RED pokaże nową wersję gry na E3

CD Projekt RED uspokoił właśnie wszystkich graczy – Cyberpunk 2077 będzie obecny podczas targów E3. Można się spodziewać nowego zwiastuna oraz, jeśli studio będzie łaskawe, odświeżonego pokazu rozgrywki. To nie wszystkie nowe wieści na temat nadchodzącego hitu.

Cyberpunk 2077
foto: materiały prasowe

CD Projektowi w drodze ku ideałowi wcale a wcale się nie spieszy – od czasu poinformowania, że studio będzie pracować nad grą w uniwersum Cyberpunka do chwili pokazania pierwszych informacji na temat gry minęły długie lata.

Studio przy tym mocno się krygowało, zanim upubliczniło zapis rozgrywki pokazywany na zamkniętych pokazach dla prasy – CDP tłumaczyło, że to bardzo wczesna wersja gry, która zostanie jeszcze doszlifowana pod względem grafiki oraz mechaniki i nie chciało pokazywać gry w stanie niedokończonym.

Od czasu targów E3 2018, na których zadebiutował Cyberpunk 2077, CD Projekt nie pisnął na tema gry niemal słowem – pojawiły się tylko nieoficjalne informacje, że główny wątek fabularny jest gotowy w całości i grę można przejść, oraz że prace nad doprowadzeniem jej do perfekcji mogą potrwać jeszcze kilka lat.

Cisza ze strony CDP zaczęła martwić graczy – polskie studio postanowiło w końcu uspokoić fanów, oficjalnie ogłaszając, że Cyberpunk 2077 będzie pokazywany podczas E3 w 2019 roku.

Warto przy tym zauważyć, że wydawca gry, Bandai Namco, zareagowało na wiadomość wklejając GIF-a z przerobioną przez Rosjan sceną ze zwiastuna, na co CDP zareagowało krótkim komentarzem w języku naszych sąsiadów: Это город мечтателей...

gameplay Cyberpunk 2077
gameplay Cyberpunk 2077
Przeczytaj także CD Projekt pokazał gameplay Cyberpunka 2077!

Cyberpunk 2077 – nie będzie testów beta

CD Projekt potwierdził, że naprawdę poważnie podchodzi do kwestii wysokiej jakości gry Cyberpunk 2077. Tytuł nie będzie przechodził fazy publicznej (ani otwartej, ani zamkniętej) bety – gra ma być dopracowana bez potrzeby sięgania po zewnętrznych testerów, co przy okazji pozwoli utrzymać w tajemnicy fabułę gry.

Wcześniej twórcy Cyberpunka 2077 uspokajali, że w grze nie będą zaimplementowane mikrotransakcje oraz że tytuł nie będzie oferowany na wyłączność na jednej z platform dystrybucji cyfrowej.

Zobacz także: >> Cyberpunk 2077 będzie jeszcze ambitniejszy niż Wiedźmin 3 <<

Najważniejsza informacja – data premiery tytułu – ciągle jeszcze utrzymywana jest w tajemnicy.

Jaką postacią będziecie grać w Cyberpunku 2077?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry