CD Projekt zapowiada, że Cyberpunk 2077 będzie jeszcze ambitniejszy niż Wiedźmin 3

Natalia Hluzow
27.02.2018 18:19
CD Projekt zapowiada, że Cyberpunk 2077 będzie jeszcze ambitniejszy niż Wiedźmin 3 Fot. kadry ze zwiastunów gier Wiedźmin 3: Dziki gon i Cyberpunk 2077

Po wielu latach oczekiwania wreszcie zaczęły pojawiać się pierwsze informacje na temat Cyberpunka 2077 – gry, która swoim rozmachem ma przebić nawet Wiedźmina 3, największy dotychczasowy hit CD Projektu. 

Najsłynniejszy polski deweloper uczestniczył w konferencji Pareto Securities Gaming Seminar 2018, podczas której przedstawiciele firmy powiedzieli parę słów o wyczekiwanym Cyberpunku 2077. Nie padły wprawdzie żadne konkretne informacje na temat rozgrywki, jednak zapowiedziano, że nowy projekt CD Projektu będzie jeszcze bardziej ambitny niż dotychczasowe sztandarowe dzieło studia – Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Adam Kiciński o Cyberpunku 2077

Adam Kiciński, CEO CD Projektu, zapowiadając Cyberpunka podczas wspomnianej konferencji, podniósł jeszcze wyżej i tak wysoko postawioną już poprzeczkę. Jak powiedział:

Cyberpunk jest naszym nowym Wiedźminem 3, ale jeszcze bardziej ambitnym. Naszym celem jest zbudowanie od samego początku nowej blockbusterowej franczyzy. Pracujemy nad nowym uniwersum, futurystycznym uniwersum. Wierzymy, że będzie ono bardzo atrakcyjne dla graczy, nie tylko dla graczy RPG – choć jest to RPG z prawdziwego zdarzenia, jak Wiedźmin, jak Wiedźmin 3, dla dorosłego odbiorcy. Jest ręcznie robiona, z dbałością o szczegóły i oczywiście z otwartym światem i otwartym zakończeniem.

Prezes CD Projektu podkreślił też, że brak ograniczeń narzucanych przez materiał źródłowy, jakim w przypadku Wiedźmina były książki Sapkowskiego, pozwolił deweloperom na o wiele większą swobodę w budowaniu otwartego świata gry. Kiciński wspomniał też o dystrybucji cyfrowej Cyberpunka 2077, która nie ograniczy się do serwisu GOG. Gra pojawi się także na Steamie.

Czy będą kolejne części Wiedźmina?

Oczywiście, podczas konferencji nie obyło się też bez pytań o samego Wiedźmina. Przedstawiciele CD Projektu odpowiadali na nie bardzo konkretnie. Szczególnie, jeśli chodzi o zapytania o kontynuację kultowej serii. Jak powiedział Kiciński:

Nie możemy stworzyć Wiedźmina 4, gdyż od początku planowaliśmy stworzyć trylogię. Nikt nie mówi, że pewnego dnia nie zdecydujemy się stworzyć czegoś w uniwersum Wiedźmina, jednak na razie skupiamy się wyłącznie na Cyberpunku i Gwincie.

Zapowiadany od 6 lat Cyberpunk 2077 ma wreszcie doczekać się premiery. CD Projekt zapowiada, że zaprezentuje grę podczas targów E3 w czerwcu 2018 roku.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.