Cyberpunk 2077: CD projekt Red mówi o ścieżkach życia prowadzonych postaci

Michał Tomaszkiewicz
16.07.2019 15:38
Cyberpunk 2077: CD projekt Red mówi o ścieżkach życia prowadzonych postaci Fot. materiały prasowe CD Projekt RED

W Cyberpunku 2077 wszystkie wybory podejmowane przez gracza mają znaczenie dla rozgrywki. Dotyczy to już pierwszych kliknięć dokonywanych jeszcze na ekranie wyboru postaci. 

CD Projekt RED potrafi w nieskończoność opowiadać o tym, jak czyny graczy wpływają rozwój fabuły w grze.

Mówił o tym Keanu Reeves na prezentacji E3, opowiadając o swoim zaangażowaniu w polską superprodukcję i roli Johnny’ego Silverhanda.

Przeczytaj także

Chęć dania graczom jak największej swobody jest przyczyną, przez którą prace nad polską superprodukcją trwają tak długo. CD Projekt RED anonsował projekt jeszcze w 2013 roku, na pierwsze publiczne informacje o tytule trzeba było czekać do 2018 roku.

Twórcy postarali się, żeby w Cyberpunku 2077 można było zrobić niemal wszystko. Wprowadzono tylko kilka wyjątków – na przykład nie można zabijać dzieci.

Przeczytaj także

W zamian za cierpliwość gracze otrzymają do poznawania świat, który ma tęsknić własnym życiem i nie koncentrować się tylko na V, postaci prowadzonej przez gracza. NPC mają jednak reagować na zdobytą przez nas reputację i w zależności od wcześniejszych działań modyfikowań swoje nastawienie do gracza.

Cyberpunk 2077 - duże znaczenie wyboru ścieżki życiowej postaci

Wpływ na możliwe interakcje z poszczególnymi postaciami niezależnymi i frakcjami ma już samo wybranie „ścieżki życiowej”, czyli historii stojącej za głównym bohaterem.

Jak się okazało, każda z nich owocuje zobaczeniem innego rozpoczęcia Cyberpunka 2077. W grę trzeba będzie zagrać wiele razy, żeby poznać wszystkie jej sekrety.

Przeczytaj także

Nie światła na mechanizmy kryjące się za wolnością gracza rzucił Mateusz Tomaszkiewicz, reżyser zadań w Cyberpunku 2077.

Dobrze widoczne mają być rezultaty rozwijania postaci. W miarę ulepszania poszczególnych umiejętności odblokowywane będą nowe opcje interakcji z NPC, umożliwiające doświadczenie danego wycinka fabuły na różne sposoby.

Zobacz także: Cyberpunk 2077: co CD Projekt RED ukrył w prezentacji gry? 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.