Cyberpunk 2077: Keanu Reeves jako Johnny Silverhand. Kim jest ta postać?

Michał Tomaszkiewicz
12.06.2019 09:55
Keanu Reeves jako Johnny Silverhand|undefined Fot. kadr z wideo

Johnny Silverhand, w którego w Cyberpunku 2077 wciela się Keanu Reeves, to prawdziwy weteran świata RPG stworzonego przez R. Talsorian Games. To gwiazda rocka i świadomy społecznie buntownik, który chce doprowadzić do upadku panującego ładu korporacyjnego.

Prezentacja Cyberpunka 2077 na targach E3 2019 zrobiła ogromne wrażenie. Drugi zwiastun polskiej superprodukcji zakończył się mocnym uderzeniem, jako że na ekranie pokazała się postać wzorowana na wyglądzie Keanu Reevesa.

Grany przez aktora Johnny Silverhand motywuje v, głównego bohatera Cyberpunka 2077, do wzięcia się w garść i wstąpienia na drogę słusznej zemsty. Keanu mówi do gracza "Wstawaj Samuraju, mamy miasto do spalenia".

Przeczytaj także

Johnny Silverhand jest bardzo dobrze znany graczom papierowego RPG Cyberpunk 2020. Przypisywane mu cytaty pojawiają się wielokrotnie w podręczniku, poświęcono mu także jeden ze scenariuszy, który zaczyna się niemal identycznie, jak ostatnia scena zwiastuna Cyberpunka 2077.

Z tego powodu może się okazać, że informacje na temat Silverhanda zawierają spojlery dotyczące nowej gry CD Projekt RED. Zostaliście ostrzeżeni i czytacie dalej na własną odpowiedzialność.

Keanu Reeves jako Johnny Silverhand. Kim jest postać w Cyberpunku 2077 i Cyberpunku 2020?

Rockerboy - taką klasę postaci reprezentuje w Cyberpunku 2020 Johnny Silverhand. Jest znaną i uznaną gwiazdą rocka, frontmanem zespołu "Samurai". Kurtkę z logo tej formacji nosi na zwiastunie v, w koszulkę z takim motywem ubrany był podczas prezentacji na E3 Keanu Reeves.

W podręczniku Silverhand określany jest jako postać, która ma coś ważnego do przekazania. Dostrzega wady i zalety społeczeństwa i używa muzyki, żeby o nich mówić oraz zachęcać do buntu. Bohater jest opisany jako uliczny poeta i świadomy społecznie buntownik.

johnny_silvehand_02 Fot. foto: materiały prasowe

Silverhand ma za sobą mroczną przeszłość: walczył w wojnach w Ameryce środkowej i Południowej, jest dezerterem z marines. Posiada więc przeszkolenie wojskowe

Johnny Silverhand w Cyberpunku 2077. Kogo gra Keanu Reeves? (możliwe spojlery)

Największym przebojem grupy Samurai był utwór "Never Fade Away". Taki sam tytuł nosi scenariusz do Cyberpunka 2020, w którym można pokierować wyborami gwiazdy rocka.

Johnny Silverhand budzi się w nim na śmietniku za miastem, a licznik informuje go, ile jeszcze zostało mu życia. Jego dziewczyna, Alt Cunningham, została porwana, a on sam postrzelony. Zadaniem gracza jest przeżycie oraz odbicie zakładniczki.

W niemal identycznej sytuacji znajduje się V pod koniec zwiastuna Cyberpunka 2077, gdy pojawia się przed nim postać grana przez Keanu Reevesa.

johnny_silvehand_03 Fot. foto: materiały prasowe

Silverhand występuje w CP2077 jako postać umieszczona na implancie, którego używa V. Tylko protagonista Cyberpunka 2077 może go zobaczyć i usłyszeć, co widać na urywku prezentacji rozgrywki z gry, jaki można zobaczyć na E3 2019.

Przeczytaj także

Oficjalny opis fabuły Cyberpunka 2077 wygląda następująco:

Cyberpunk 2077 to rozgrywająca się w otwartym świecie przygoda, której akcja toczy się w Night City, megalopolis rządzonym przez obsesyjną pogoń za władzą, sławą i przerabianiem własnego ciała. Nazywasz się V i musisz zdobyć jedyny w swoim rodzaju implant — klucz do nieśmiertelności. Stwórz własny styl gry i ruszaj na podbój potężnego miasta przyszłości, którego historię kształtują twoje decyzje.

Johnny Silverhand z krwi i kości zapewne dawno już nie żyje (od Cyberpunka 2020 minęło w końcu 57 lat), przetrwał najwyraźniej jako cyfrowy awatar. Czy to jest właśnie sposób na nieśmiertelność, o którym wspomina gra?

Byłoby to kolejne nawiązanie do utworu "Never Fade Away".

Zobacz także: CD Projekt RED ukrył w Cyberpunku 2077 wiadomości dla graczy. Szczerze tłumaczy, jak jest

 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.