Pogoda
13.06.2019 15:10

Cyberpunk 2077: Keanu Reeves opowiedział o swojej roli

W krótkim wywiadzie udzielonym na temat Cyberpunka 2077 Keanu Reeves zdradził, że tak samo jak postać Johnny’ego Silverhanda jest częścią podróży dla wcielających się w V graczy, tak samo kierujący postacią są częścią historii Silverhanda.

Keanu Reeves w Cyberpunk 2077
foto: kadr z wideo

Cyberpunk 2077 pokazywany był na E3 2019 na scenie Microsoftu. Pojawienie się na niej Keanu Reevesa stało się momentem kulminacyjnym i było równie wielkim przeżyciem dla widzów, jak i dla samego aktora.

Na próbach show zamiast gwiazdora występował dubler, określany na dodatek tajnym kodem, żeby nie zdradzić tożsamości aktora. Keanu Reeves, jak się okazało, na scenę wszedł z marszu, chwilę pod oderwaniu się od grania w Cyberpunka 2077 razem z ludźmi z CD Projekt RED.

Mało brakowało, a do pamiętnej sceny by nie doszło. Microsoft zdradził, że miał wątpliwości co do zapraszania gwiazd, mając w pamięci niezbyt udane inicjatywy z poprzednich lat. Ostatecznie jednak, dzięki „dobrym stosunkom” z CD Projekt RED, korporacja przystała na plan Polaków.

To, co się wydarzyło, po prostu zaparło widzom dech w piersiach.

Cyberpunk 2077
Cyberpunk 2077
Przeczytaj także "Cyberpunk 2077" - Keanu Reeves zagra jednego z bohaterów. Znamy datę premiery

Marcin Iwiński, szef grupy CD Projekt, przyznał później, że widząc reakcję graczy na zwiastun oraz pojawienie się Keanu Reevesa, zapłakał ze wzruszenia.

Keanu Reeves opowiada o roli Johnny’ego Silverhanda w Cyberpunku 2077

Po zejściu ze sceny aktor udzielił krótkiego wywiadu, w którym zdradził kilka szczegółów dotyczących współpracy z CD Projekt RED, roli Johnny’ego Silverhanda i powodów, dla których ją przyjął.

CD Projekt RED zwrócił się do Keanu Reevesa z propozycją współpracy w lipcu 2018 roku. Aktorowi pokazano fragmenty rozgrywki oraz przedstawiono zarys scenariusza. To wystarczyło, żeby gwiazdor podjął decyzję o współpracy. Reeves podkreślił, że przyciągają go „fascynujące historie”.

W Cyberpunku 2077 od zachowań gracza zależy nie tylko zakończenie gry, lecz także ścieżka, którą będzie się do niego podążać.

Cyberpunk 2077
Cyberpunk 2077
Przeczytaj także CDP o pracach nad Cyberpunkiem 2077: „staramy się przewidzieć najgłupsze rzeczy, jakie zrobią gracze”

Rolę Johnny’ego Silverhanda określił za bardzo interesującą. Marcin Iwiński zdradził, że Keanu nagrywał swoje kwestie przez 15 dni, do tego dochodziły jeszcze sesje motion capture.

Te ostatnie bardzo podobały się Reevesowi. Aktor mógł dzięki temu grać całym ciałem, a nie tylko twarzą, dzięki czemu było to „niemal kinowe doświadczenie”.

Aktor nie było do końca pewny, o czym może mówić, a co musi pozostać tajemnicą. Zdradził jednak, że Johny Silverhand będzie w trakcie gry przeżywał własną historię, której częścią będzie prowadzony przez gracza V.

Zobacz także: Cyberpunk 2077: Keanu Reeves jako Johnny Silverhand. Kim jest ta postać? 

Kogo jeszcze chcielibyście zobaczyć w Cyberpunku 2077?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry Cyberpunk 2077 Keanu Reeves