Pogoda
21.11.2018 18:09

Cyberpunk 2077 będzie dopracowany jak Red Dead Redemption 2

CD Projekt RED nie żartował mówiąc, że Cyberpunk 2077 będzie gotowy gdy będzie gotowy – studio nie zamierza rozczarowywać graczy oferując im grę, która potem będzie wymagać dopieszczania. Ma być idealnie od pierwszego uruchomienia.

Cyberpunk 2077
foto: materiały prasowe

Oczekiwanie na Cyberpunka 2077 zaczyna się graczom mocno dłużyć – tytuł został zapowiedziany jeszcze w 2013 roku, ale aż do 2018 trzeba było czekać na jakiekolwiek informacje związane z przyszłym hitem polskiego studia.

CD Projekt RED najpierw udostępnił oficjalny zwiastun, a potem – po długich i namiętnych prośbach ze strony fanów – upublicznił także (nie bez wątpliwości co do słuszności tego kroku) pokazywany po kryjomu gameplay z bardzo wczesnego stadium gry.

Oczekiwania dotyczące rychłej premiery Cyberpunka 2077 były jednak szybko gaszone – twórcy wprost mówili, że ich dzieło ma być grą idealną, a na dopracowanie jej do takiego poziomu trzeba czasu. I to dużo. "Red Dead Redemption 2" - Krew, śmierć i odkupienie [RECENZJA]

Cyberpunk 2077 ma być jak Red Dead Redemption 2

Czego mogą więc spodziewać się gracze? Doradcy inwestycyjni z Vestor DM przytaczają słowa, jakie padły podczas telekonferencji szefów CDP RED z akcjonariuszami, okraszając je własnymi przewidywaniami dotyczącymi daty premiery oraz wysokości sprzedaży Cyberpunka 2077:

"

Cyberpunk 2077 vs RDR2: Utrzymujemy założenie debiutu w 4Q19, sprzedaż 19 mln egz. w kwartale premiery i przychody 1,9 mld zł (525 mln USD). Na telekonferencji zarząd potwierdził, że jakość pozostaje dla CD Projektu absolutnym priorytetem i Cyberpunk 2077 będzie nie mniej dopracowanym projektem niż RDR2. Dla porównania – sprzedaż RDR2 (brutto) wyniosła 725 mln USD w 3 dni od premiery, 15 mln egz. w 8 dni od premiery i 17 mln egz. w 12 dni (dane Take Two). Gra wyszła tylko na konsole PS4/XboxOne. W tym świetle, nasze prognozy dla CP2077 wyglądają konserwatywnie – gra wyjdzie równocześnie na PC i konsole. Do tego uważamy, że świat Cyberpunk/sci-fi powinien być bardziej popularny wśród graczy niż tematyka Dzikiego Zachodu. "

Nie wiadomo co prawda, co mogłoby się kurczyć w mechanicznym świecie Cyberpunka 2077 pod wpływem niskiej temperatury (w Red Dead Redemption 2 były to jądra konia), gracze mogą mieć jednak powodu do zadowolenia – CD Projekt RED wciąż idzie drogą perfekcjonizmu, dzięki której Wiedźmin 3: Dziki Gon został obwołany najlepszą grą wszech czasów.

Która gra będzie lepsza?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry