Cyberpunk 2077 będzie działać gorzej na konsolach

Michał Tomaszkiewicz
18.06.2019 16:06
Cyberpunk 2077|undefined Fot. materiały prasowe

Cyberpunk 2077 pokazywany był na targach E3 2017 na komputerach PC nie bez powodu. Obecna generacja konsol jest zbyt słaba, żeby pokazać grę w pełni graficznej krasy.

CD Projekt RED zachwala zazwyczaj wolność, jaką zamierza dać graczom w eksploracji świata gry oraz wykonywania podjętych w nim zadań.

Twórcy tłumaczą, że do każdego z problemów można podejść na kilka różnych sposobów, tak by każdy mógł żyć w Night City na swój własny, zgodny z przekonaniami (lub po prostu z przyjętymi założeniami) styl gry.

Przeczytaj także

Studio nie chce jeszcze pokazywać publicznie rozgrywki, pozostawiając ją dla osób odwiedzających targi E3 oraz gamescom. Wszyscy zobaczyć mogli tylko zwiastun, który nie był wyrenderowany na silniku gry, nie odpowiada więc na pytanie, jak Cyberpunk 2077 będzie prezentować się na ekranach monitorów i telewizorów.

Wiadomo, że CP2077 będzie korzystać z ray tracingu. Tę możliwość oferują tylko najnowsze i najdroższe karty graficzne, dla konsol PlayStation 4 i Xbox One (także w mocniejszych wersjach) jest to zadanie ponad siły. Obsługę ray tracingu otrzymają dopiero PlayStation 5 i Xbox następnej generacji, znany jako Project Scarlett.

Przeczytaj także

Premiera Cyberpunka 2077 została wyznaczona na 16 kwietnia 2020 roku, a więc na dobre kilka miesięcy przed spodziewanym wprowadzeniem do sprzedaży nowej generacji konsol. Gracze będą więc musieli pogodzić się z gorszą oprawą graficzną bądź poczekać i kupić Cyberpunka 2077 dopiero, gdy pojawi się nowe PlayStation i Xbox.

Cybepunk 2077 na PlayStation 4 i Xbox One będzie wyglądać gorzej, niż na PC

CD Projekt RED nie chciał opóźniać premiery Cyberpunka 2077 dla konsol następnych generacji. Studio tłumaczy, że to nauka, którą wyniosło z prac nad Wiedźminem 3.

CDPR potwierdził przy tym, że gra uruchamiana na konsolach będzie wyglądać gorzej, niż na PC. PlayStation 4 i Xbox One zdążyły się już zestarzeć i nie oferuje takich możliwości graficznych, jak nowoczesne komputery osobiste.

Przeczytaj także

Cyberpunk 2077 na pewno będzie działać na konsolach płynnie, nie należy jednak spodziewać się oglądania takich fajerwerków wizualnych, w jakich pławić się będą właściciele mocnych pecetów.

Redzi deklarują przy tym, że nie zamierzają iść na łatwiznę i z każdej platformy chcą wycisnąć maksimum, także żeby „wrzucić do gry jak najwięcej”. Cyberpunk 2077 na konsolach będzie więc wyglądać najlepiej jak się da, biorąc pod uwagę możliwości oferowane przez sprzęt.

Przedsprzedaż gry prowadzona jest na konsole PlayStation 4 i Xbox One oraz na komputery PC. Dopóki CDPR nie wypowie się w tej kwestii, można tylko spekulować, czy kopie Cyberpunka 2077 uruchamiane na konsolach nowej generacji będą oferować nowe opcje graficzne, czy też trzeba będzie kupować je od nowa.

Zobacz także: Cyberpunk 2077 w przedsprzedaży. Ceny, data premiery, zawartość pudełek 

 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.