Pogoda
18.06.2019 15:01

Cyberpunk 2077 będzie miał kilka zakończeń oraz kilka rozpoczęć

CD Projekt RED cały czas podkreśla, że od wyborów gracza zależeć będzie przebieg fabuły Cyberpunka 2077. Dowody na to można będzie zobaczyć już od pierwszych chwil spędzonych w grze. Proces tworzenia postaci zadecyduje o tym, gdzie i w jaki sposób zaczniemy przygodę.

Cyberpunk 2077
foto: materiały prasowe

Cyberpunk 2077 ma swoje korzenie w tradycyjnym, papierowym RPG i wdać to już od pierwszych chwil spędzanych z grą. W kreatorze postaci trzeba między innymi wskazać, skąd pochodzi tworzony bohater. Może on być Nomadem, dzieckiem ulicy bądź wywodzić się z korporacyjnych kręgów.

W podsumowaniu pokazu rozgrywki Cyberpunka 2077 prezentowanego na targach E3 2019 pisaliśmy, że wybory te wpływają na to, w jaki sposób prowadzona przez gracza postać jest postrzegana w grze, gdzie będzie mogła szukać sojuszy i kto będzie do niej nastawiony wrogo z definicji.

Cyberpunk 2077
Cyberpunk 2077
Przeczytaj także Cyberpunk 2077 - gameplay z E3 2019. Co można zobaczyć na zamkniętych pokazach?

Okazało się jednak, że to nie jedyne konsekwencje czynionych podczas narodzin V wyborów. W zależności od tego, kim stanie się tworzona przez gracza postać, gra będzie zaczynać się w odmienny sposób.

Cyberpunk 2077 – różne zakończenia i rozpoczęcia

Informacje na temat Cyberpunka 2077 wciąż podawane są ostrożnie i oszczędnie, dzięki Pawłowi Sasko mogliśmy się jednak dowiedzieć kilka szczegółów dotyczących przestrzeni, na której się gra oraz kilku związanych z nią informacji.

Główne wątki opowiadanej historii mają odbywać się w Night City. Gracz będzie mógł odwiedzić tereny wokół metropolii, nazwane Badlands, zamieszkiwane przez Nomadów. Prowadzą oni koczowniczy tryb życia, przemieszczając się po zniszczonych przez IV wojnę korporacyjną terenach, które nigdy nie zostały odbudowane.

Jeśli V będzie wywodził się z Nomadów, to właśnie na tych pustkowiach zacznie się akcja Cyberpunka 2077. Można się domyślać, że w przypadku innych wyborów do świata gry zostaniemy wprowadzeni w innych rejonach.

Z wcześniejszych doniesień wynika także, że akcja Cyberpunka 2077 może rozgrywać się na Księżycu.

Zobacz także: Cyberpunk 2077 zabierze gracza na Księżyc?

Twórcy zdradzili ponadto, że w ramach oferowanej graczom wolności nie będzie żadnego obowiązku ulepszania cybernetycznego ciała V. Dwa podstawowe implanty mają być wszczepiane w czasie prologu (pokazanego jako wczesny gameplay w 2018 roku), później opcja stawania się cyberpunkiem zależeć będzie tylko i wyłącznie od chęci gracza.

gameplay Cyberpunk 2077
gameplay Cyberpunk 2077
Przeczytaj także CD Projekt pokazał gameplay Cyberpunka 2077!

Cyberpunk 2077 ma oferować także zróżnicowane zakończenia. Twórcy nie zdradzili co prawda, ile z nich przygotowano, można się jednak spodziewać, że w grze tak rozbudowanej jak CP2077 znajdziemy być może nawet kilkanaście rozwiązań akcji. Wiele z nich może zależeć od tego, jak potraktujemy granego przez Keanu Reevesa Johnny'ego Silverhanda.

Zobacz także: Cyberpunk 2077: Keanu Reeves jako Johnny Silverhand. Kim jest ta postać? 

Ile razy podejdziecie do Cyberpunka 2077?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry Cyberpunk 2077