Cyberpunk 2077 będzie miał tryb trudności dla „prawdziwych hardcore’ów”

Michał Tomaszkiewicz
18.07.2019 13:07
Cyberpunk 2077 będzie miał tryb trudności dla „prawdziwych hardcore’ów” Fot. materiały prasowe CD Projekt RED

Superprodukcja CD Projekt RED ma pozwalać na dostosowanie rozgrywki do potrzeb (i umiejętności) graczy. Studio zapowiedziało, że w Cyberpunka 2077 można będzie grać zarówno szukając jak najtrudniejszych wyzwań, jak i koncentrując się na spokojnym kontemplowaniu świata.

Cyberpunk 2077 ma być prawdziwą rewolucją wśród gier RPG. Polskie studio stara się dać graczom swobodę znaną do tej pory tylko z sesji prawdziwych, papierowych gier role playing.

Czuwający nad przebiegiem sesji Mistrz Gry mógł zareagować na każdy pomysł graczy, przedstawiając jego wpływ na wydarzenia. Cyberpunk ma być grą, która będzie pozwalać na to samo. Z tego powodu Polacy starają się przewidzieć, jakie najgłupsze pomysły są w stanie przyjść do głowy graczy i przygotować na nie swój tytuł.

Przeczytaj także

Wolność wyboru ścieżki postępowania to tylko jeden z aspektów przystosowywania rozgrywki do oczekiwań i upodobań gracza. Cyberpunka 2077 można przejść na wiele różnych sposobów, nawet zostając niesplamionym spowodowaniem śmierci jakiejkolwiek postaci pacyfistą.

Cyberpunk 2077 z trybami dla hardcore’ów i casuali

Cyberpunk 2077 zaoferuje graczom także możliwość ustalenia, jak wielkim wyzwaniem ma być zanurzenie się w świecie mrocznej przyszłości. W trybie „Hardcore” trzeba będzie zapomnieć o wszystkich podsuwanych graczowi ułatwieniach.

Najwięcej zabawy można będzie poczuć w trybie Hardcore, w którym nie ma się dostępu do interfejsu użytkownika wyświetlanego przez grę. To będzie wyzwanie dla sporej części graczy. Jednocześnie nie zapominamy także o graczach, którzy chcą spędzić przy Cyberpunku 2077 po prostu miłe chwile, zapoznać się z fabułą i nie czują się dobrze w strzelaninach. Naszym celem jest opowiedzenie historii, jeśli więc jesteście fanami Wiedźmin 3 i strzelanie nie jest Waszą mocno stroną, mam przygotowane dla Was odpowiednie opcje rozgrywki. Mamy nawet specjalnie dla Was bronie. Jeśli pamiętacie demonstrację rozgrywki z 2018 roku, pokazaliśmy tam smart gun, który pomaga w celowaniu.

Pod koniec pierwszej publicznej demonstracji Cyberpunka 2077 można było zobaczyć w akcji zaawansowaną korporacyjną broń, z której kule same leciały w kierunku oznaczonego celu.

Cyberpunk 2077 trafi do sprzedaży 16 kwietnia 2020 roku. Zagrać można będzie na konsolach PlayStation 4 i Xbox One oraz na komputerach PC.

Zobacz także: Cyberpunk 2077: co CD Projekt RED ukrył w prezentacji gry? 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.