Cyberpunk 2077 - jak wygląda sytuacja ponad pół roku po premierze?

01.06.2021 13:03
Cyberpunk 2077 - jak wygląda sytuacja ponad pół roku po premierze? Fot. SOPA Images/SIPA/SIPA/East News

Od premiery Cyberpunka 2077 minęło już kilka dobrych miesięcy, a o grze w ostatnim czasie nieco ucichło (co paradoksalnie może jej wyjść na zdrowie). Jak wygląda teraz sytuacja CD Projekt RED?

Cyberpunk 2077 - jak wygląda sytuacja po kilku miesiącach od premiery?

Chociaż Cyberpunk 2077 nie dorównał oczekiwaniom graczy i zapowiedziom samego CDPR, to gra była OGROMNYM sukcesem komercyjnym, sprzedając się w liczbie ponad 13 milionów egzemplarzy w trakcie pierwszego miesiąca od premiery. I chociaż ten wynik robi ogromne wrażenie, to produkcja niestety nie doczekała się długofalowej popularności, na którą prawdopodobnie liczyli jej twórcy.

Polecamy

CD Projekt podzielił się niedawno statystkami z pierwszego kwartału tego roku fiskalnego. W ogólnym rozrachunku, spadek przychodu wyniósł 64% względem poprzedniego kwartału, co jest niemalże katastrofalnym wynikiem. Sprzedaż Cyberpunka 2077 przełożyła się na około 60% ogólnego przychodu firmy, więc można zrozumieć, dlaczego sytuacja wygląda tak, a nie inaczej.

A jakie są przyczyny tak ogromnej "niepopularności" Cyberpunka 2077? Powodów (jak zwykle) jest kilka - gra nadal nie jest zbyt grywalna w wersjach na starsze konsole, opinia o samej produkcji wśród graczy jest raczej słaba, a sam Cyberpunk 2077 wciąż nie jest dostępny w wersji cyfrowej na konsole od PlayStation. Sony usunęło grę ze swojego sklepu chwilę po premierze, kiedy to okazało się, że mnóstwo graczy żądało zwrotów pieniędzy.

Polecamy

Od tamtego czasu minęło prawie pół roku, a po grze na PlayStation Store nadal nie ma śladu. Co więcej - ani PlayStation, ani CD Projekt nie wie, kiedy CP2077 mógłby powrócić do sprzedaży w wersji cyfrowej na konsole Sony. Jak czytamy w oświadczeniu CDP:

Generalnie sytuacja raczej się nie zmieni, dopóki nie powrócimy do sklepu Sony. Jeden z największych rynków sprzedaży nie jest dla nas dostępny, a obecnie największe dochody czerpiemy ze sprzedaży na PC/cyfrowej.

CD Projekt RED obiecał kolejne aktualizacje naprawiające błędy i niedoróbki, a także rozszerzenia do gry oraz zaawansowane wersje na konsole nowej generacji. Na razie jest na pewno za wcześnie na to, by szacować, czy gra powróci jeszcze do żywych (jak np. No Man's Sky), czy może zostanie pogrzebana i zapomniana, jak np. Anthem od Bioware.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.