Pogoda
23.08.2019 11:12

"Cyberpunk 2077" jednak nie będzie miał multiplayera? Są nowe informacje

CD Projekt Red sugerował kilka miesięcy temu, że "Cyberpunk 2077" na PS4, Xboksa One i PC-ety będzie miał jakiegoś rodzaju tryb dla wielu graczy. Okazuje się jednak, że sugestie nie były podparte prawdą. 

Cyberpunk 2077
foto: materiały prasowe/CD Projekt

Polscy twórcy nigdy nie potwierdzili oficjalnie trybu multiplayer, ale zaznaczali, że jest możliwość dodania trybu online do "Cyberpunka 2077". Wygląda jednak na to, że twórcy odpuścili sobie prace nad wersją dla wielu graczy, aby skupić się nad udoskonaleniem dania głównego, czyli historii dla pojedynczego gracza. Tak możemy wnioskować po ostatnim wywiadzie ze starszą twórczynią projektów koncepcyjnych, Marthe Jonkers. 

Cyberpunk 2077 jednak bez multiplayera

W rozmowie z Eurogamer artystka przyznała, że CD Projekt RED zawsze chce stawia na jakość, a nie ilość. Jeżeli nie będą w stanie zrobić satysfakcjonującej wersji "Cyberpunka 2077" dla wielu graczy, to po prostu jej nie zrobią: 

"

Jest taka możliwość, że jeżeli nie będzie miał sensu, to nie będzie miał sensu. Nigdy nie zrobilibyśmy w "Cyberpunku" niczego, co nie byłoby na poziomie jakości "Wiedźmina". Nie wiem, co stanie się w przyszłości, ale jestem pewna, że wszystkie nasze produkty będą wysokiej jakości. "

Cyberpunk 2077 - Afterlife
Cyberpunk 2077 - Afterlife
Przeczytaj także Cyberpunk 2077 - Afterlife. CD Projekt RED zapowiedział karciankę

Według Jonkers, CDPR wydał dużo pieniędzy i spędził dużo czasu na tworzenie podwalin trybu multiplayer w "Cyberpunku 2077". Głównym zmartwieniem twórców było jednak stworzenie jak najlepszego doświadczenia dla pojedynczego gracza i właśnie to jest to, co będziemy mogli przeżyć w 2020 roku. Jak twierdzi starsza projektantka:

"

Jesteśmy w trakcie researchu i projektowania multiplayera, ale skupiamy się na doświadczeniu dla pojedynczego gracza. Właśnie to otrzymacie od nas w 2020 roku. To nie jest tak, że mówimy "nie" multiplayerowi, ale też nie zakładamy, że powstanie. To wciąż jest w fazie konceptu i początkowego rozwoju. "

"Cyberpunk 2077" zadebiutuje na PS4, Xboksa One i PC-ety już 16 kwietnia 2020 roku. Produkcja prawdopodobnie doczeka się również wersji na PS5 i Xboksa Scarlett. Niedługo powinniśmy również otrzymać nowy gameplay z gry CD Projekt RED. 

Zobacz także: Cyberpunk 2077 gościem Antyradia - "Staramy się dołożyć do pieca tak bardzo, jak to tylko możliwe"

Tagi: Gry Cyberpunk 2077