Cyberpunk 2077 ma wyglądać niesamowicie na konsolach

Michał Tomaszkiewicz
09.07.2019 14:59
Cyberpunk 2077 ma wyglądać niesamowicie na konsolach Fot. materiały prasowe

PlayStation 4 i Xbox One powoli zbliżają się do końca swojego życia. CD Projekt RED chce z kilkuletniego sprzętu wycisnąć wszystko co się da, żeby Cyberpunk 2077 czarował grafiką nawet bez wsparcia dla ray tracingu.

Obecna generacja konsol sprzedawana jest już ponad 5 lat. Komputer PC o podobnym roczniku uważany były za przestarzały i zbyt wolny do uruchamiania gier. Wielu tytułów nawet nie udałoby się uruchomić z powodu braku wsparcia dla nowych bibliotek i funkcji graficznych.

PlayStation 4 i Xbox One korzystają z tej samej architektury procesora, co komputery PC. Grafikę generuje nieco zmodyfikowany układ, jako można było znaleźć w kartach graficznych dla komputerów osobistych. Dlaczego więc konsol wciąż można używać, a PC dawno skończyły na złomie?

Przeczytaj także

Sekretem jest optymalizowanie kodu gry. W przypadku komputerów PC programiści muszą wciąż pod uwagę wszystkie możliwe konfiguracje procesora, pamięci i układów graficznych. Szybkość działania poświęcana jest dla uniwersalności.

Podczas przygotowywania gier na konsole z góry wiadomo, na jakim sprzęcie będzie ona działać i jakie zasoby będzie się mieć do dyspozycji. Programiści mogą więc wycisnąć ze sprzętu wszystko, co tylko się da. I taką właśnie walkę o jak najlepsze wrażenia zapowiedział CD Projekt RED.

Cyberpunk 2077 na konsolach: gorzej niż na mocnych PC, ale wciąż niesamowicie

CD Projekt RED nie ukrywa, że konsole nie dają takich możliwości, jak nowoczesne komputery. Polacy jasno powiedzieli, że Cyberpunk 2077 na PlayStation 4 i Xbox One będą wyglądać gorzej, niż na mocnym PC. Nie znaczy to jednak, że grafika będzie zła. Wprost przeciwnie.

Mamy bardzo elastyczny silnik RED Engine. Konsole traktujemy jako nasze główne platformy i gra wygląda na nich niesamowicie. Oczywiście, jeśli wydacie 2 000 dolarów składając peceta, gra będzie na nim wyglądała lepiej. Ale Cyberpunk 2077 jest też niesamowity na konsolach oraz słabszych komputerach PC.

Twórcy gier uczą się poszczególnych platform, nie jest więc niespodzianką, że im dłużej dana konsola jest na rynku, tym lepiej wyglądają wydawane na nią gry. CD Projekt RED zna więc sztuczki i wie, jak zmusić konsole do większego wysiłku.

Cyberpunk 2077 pokaże swoje prawdziwe oblicze dopiero na konsolach następnej generacji. Premiera PlayStation 5 i następnego Xboksa zapowiedziana jest na koniec 2020 roku.

Zobacz także: PlayStation 5 na pierwszej oficjalnej prezentacji. PS4 Pro zmiażdżone 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.