Cyberpunk 2077 – nawet pięć różnych możliwości ukończenia poszczególnych zadań
Michał Tomaszkiewicz
25.03.2019 15:22
Cyberpunk 2077 – nawet pięć różnych możliwości ukończenia poszczególnych zadań Fot. materiały prasowe

Jeśli zastanawiacie się, nad czym tak długo pracuje CD Projekt RED tworząc Cyberpunka 2077, to właśnie pojawiła się odpowiedź – każde z zadań stawianych przed graczem będzie można wykonać na kilka różnych sposobów, wpływających na rozwój wydarzeń.

CD Projekt RED swobodę, z jaką gracze będą mogli podchodzić do wypełniania misji fabularnych (i pobocznych) w Cyberpunku 2077, podkreślał już przy okazji pierwszej oficjalnej prezentacji gry. Zobaczyliśmy wtedy początek rozgrywki – studio zapewniało, że to tylko jeden z możliwych sposobów poradzenia sobie z sytuacją.

Na trzy miesiące przed pokazaniem nowej wersji Cyberpunka 2077 na E3 2019 pojawiły się nowe informacje o stopniu skomplikowaniu projektu. Odpowiadając na pytania graczy Philipp Weber, jeden z projektantów misji, zdradził jak wiele pracy trzeba było włożyć, żeby dać graczom poczucie wolności w dokonywaniu wyborów.

Jako projektant muszę radzić sobie z różnorodnością możliwości, które zaoferujemy (jak na przykład używanie umiejętności Netrunningu itp.) i tym, jak korzystanie z nich wpłynie na liczbę wariantów (na przykład, 3 do 5 możliwych ścieżek) rozwiązania zadania.

Przeczytaj także

Cyberpunk 2077 umożliwi wykonywanie zadań na kilka różnych sposobów

Weber dodał, że konieczność brania pod uwagę tak wielu zmiennych podczas wykonywania zadania sprawia, że projektowanie ich jest bardzo pracochłonne. Przyznał przy tym, że to wyzwanie daje twórcom wiele satysfakcji.

Każda z misji w Cyberpunku 2077 została zaprojektowana przez ludzi – w tytule nie znajdziemy zadań generowanych proceduralnie. Celem CDP jest stworzenie świata, który wygląda na żywy i w którym postaci mają własne cele i zadania – pozostawienie szczegółów interakcji algorytmom mocno spłaszczyłoby to wrażenie.

Szlifowanie gry wymaga przez to wiele czasu – każda z misji musi być przystosowana do różnych wyborów podejmowanych przez gracza oraz odmiennych możliwości, jakie ma prowadzona przez niego postać. To robota na lata – i zapewne dlatego właśnie tak długo czekamy na premierę Cyberpunka 2077.

Zobacz także: >> Lady Gaga będzie promować Cyberpunk 2077 <<

Gra w bardziej dopracowanej wersji ma zostać pokazana na targach E3 2019 – według plotek, zostanie na nich anonsowana współpraca z Lady Gagą, można także nieśmiało liczyć na zdradzenie daty premiery Cyberpunka 2077.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.