Pogoda
18.10.2019 15:05

Cyberpunk 2077 po polsku. Twórcy gry nie przebierają w słowach

Polska wersja językowa Cyberpunka 2077 pokazuje, że CD Projekt RED tworzy grę dla dojrzałych odbiorców. Swojskie „ku*wy” i „ch*je” latają na lewo i prawo.

Cyberpunk 2077
foto: Michał Tomaszkiewicz, Antyradio.pl

Cyberpunk 2077 to gra, która ma szokować. CD Projekt RED nie ukrywa, że zamierza uderzyć w stół podpisany jako polityczna poprawność i wstrząsnąć nieco odbiorcami.

Studio naprawdę zamierza lecieć po bandzie, nie przejmując się to ewentualnymi problemami z cenzurą i oznaczeniem jako gra tylko dla dorosłych.

Pokazała to mała afera, jaka wybuchła z powodu plakatu widocznego na jednym ze zrzutów ekranu pokazujących Cyberpunka 2077 z włączonym ray tracingiem. Kobieta z penisem prężącym się pod obcisłym kostiumie kąpielowym, wzbogacona o podpis „zmieszaj to”, okazała się być zbyt postępowa jak na gusta części odbiorców.

Cyberpunk 2077
Cyberpunk 2077
Przeczytaj także Cyberpunk 2077: afera z transseksualnym plakatem. Kobieta z penisem podpisana „zmiksuj to”

Twórcy tłumaczyli, że plakat został w Cyberpunku 2077 zamieszczony całkiem świadomie, żeby podkreślić trend wykorzystywania seksu do sprzedawania wszystkiego. Polska gra po protu mówić, jak jest.

Słychać to było na pierwszym pokazie Cyberpunka 2077 w polskiej wersji językowej. Grę z rodzimymi głosami, w tym należącym do Michała Żebrowskiego, można usłyszeć na PGA 2019. CD Projekt RED nie ma na razie planów pokazania, jak bohaterowie rzucają polskim mięsem – i słownym, i prawdziwym – w sieci.

Johnny Silverhand
Johnny Silverhand
Przeczytaj także Cyberpunk 2077: Michał Żebrowski jako Johnny Silverhand. Kto zagra V?

Wybraliśmy się do Poznania, żeby na własne oczy przekonać się, jak serialowy wiedźmin brzmi jako Johnny Silverhand. Oto, czego się dowiedzieliśmy.

Cyberpunk 2077: pierwszy odsłuch Michała Żebrowskiego jako Johnny’ego Silverhanda

CD Projekt RED pokazał na PGA 2019 dokładnie ten sam fragment rozgrywki, który został udostępniony w sieci. Zamiast jednak słuchać angielskich głosów głównych bohaterów i postaci, można zapoznać się z owocami pracy polskich aktorów.

O grze Michała Żebrowskiego nie można na razie powiedzieć zbyt wiele. Johnny Silverhand, któremu wizerunku udzielił Keanu Reeves, odzywa się w jej trakcie raptem kilka razy. Charakterystyczny głos Żebrowskiego komponuje się z duchem Silverhanda całkiem naturalnie i nie razi.

cyberpunk_2077_pga_02

Prace nad lokalizacją cały czas trwają. Widać to było po problemach z synchronizacją ruchu ust postaci i wygłaszanych po polsku treści.

Jak udało nam się dowiedzieć, w grze można będzie usłyszeć także aktorów znanych z serii gier o Wiedźminie. To takie nawiązanie dla fanów, których może ucieszyć rozpoznanie głosu postaci, z którą spędzili kawał życia.

W Cyberpunku 2077 nie ma cenzury. Przygotujcie się, że grając będziecie słyszeli dużo przekleństw. Nie spodziewajcie się, że osiłki z którymi przyjdzie nam walczyć będą posługiwać się literacki językiem polskim. Przekleństwa, szczególnie podczas walki, lać się będą strumieniami.

Po pierwszym kontakcie z Cyberpunkiem 2077 po polsku jednego można być pewnym. Nasz rodzimy język dobrze pasuje do świata mrocznej przyszłości i nie zakłóca jego odbioru.

Zobacz także: Cyberpunk 2077: CD Projekt RED pochwalił się kolejnym kontrowersyjnym plakatem

W jakiej wersji językowej będziecie grać w Cyberpunka 2077?

Tagi: Gry Cyberpunk 2077