Cyberpunk 2077 powraca do sklepu PlayStation Store. Kiedy premiera?

16.06.2021 09:42
Cyberpunk 2077 powraca do sklepu PlayStation Store. Kiedy premiera? Fot. materiały prasowe/CD Projekt RED

Nareszcie. Kilka miesięcy po oficjalnej premierze Cyberpunka 2077, Sony postanowiło przywrócić grę CDPR do sprzedaży w PlayStation Store. Wiemy, kiedy powróci.

Cyberpunk 2077 powraca do sklepu PlayStation Store

Chociaż Cyberpunk 2077 nie dorównał oczekiwaniom graczy i zapowiedziom samego CDPR, to gra była OGROMNYM sukcesem komercyjnym, sprzedając się w liczbie ponad 13 milionów egzemplarzy w trakcie pierwszego miesiąca od premiery. I chociaż ten wynik robi ogromne wrażenie, to produkcja niestety nie doczekała się długofalowej popularności, na którą prawdopodobnie liczyli jej twórcy.

Polecamy

To może się nieco zmienić - Sony poinformowało bowiem, że już 21 czerwca 2021 roku gra Cyberpunk 2077 powróci do sklepu PlayStation Store i będzie oficjalnie dostępna w wersji cyfrowej dla użytkowników konsol PS4/5. 

Produkcja została usunięta ze sklepu dosłownie kilka dni po premierze, kiedy gracze zaczęli masowo zwracać Cyberpunka 2077 z powodu słabej optymalizacji i wszelkich innych problemów. Sony początkowo obiecywało bezproblemowe zwroty pieniędzy, a potem całkowicie ją wycofano ze sprzedaży.

Polecamy

Co ciekawe, sama informacja na temat przywrócenia CP2077 do sprzedaży szybko odbiła się na giełdzie - jak podaje Bankier.pl, na początku środowej sesji akcje CD Projektu drożały o 4, a następnie o 6 procent, osiągając w końcu poziom 210 zł.

Marcin Iwiński kilka dni po premierze przeprosił fanów i wyjaśnił, że punktem wyjścia dla dewelopera była wersja na komputery PC, a dopiero potem przenosili Cyberpunka 2077 na konsole PS4 i Xbox One. To okazało się znacznie trudniejsze, niż początkowo zakładano:

Każdy dodatkowy dzień pracy przed premierą pozwalał nam uzyskiwać widoczną poprawę, dlatego edycję na konsole zaczęliśmy rozsyłać dopiero 8 grudnia, czyli później niż pierwotnie zamierzaliśmy.

Cyberpunk 2077 jest dostępny na pecety oraz konsole PlayStation 4/5 i Xbox One/Series X/S. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.