"Cyberpunk 2077" bez opcji wyboru płci postaci. "Naszym celem jest ofiarowanie ludziom prawdziwej swobody"

28.08.2019 15:29
"Cyberpunk 2077" bez opcji wyboru płci postaci. "Naszym celem jest ofiarowanie ludziom prawdziwej swobody" Fot. materiały prasowe Cd Projekt RED

CD Projekt Red zdecydował się stworzyć grę, która nie będzie skupiać się na tradycyjnych podziałach.

Dawno nie było gry, która wzbudzałaby aż takie emocje, jak najnowszy tytuł twórców trylogii o Wiedźminie. Najnowszy tytuł CD Projekt RED ma być grą, która wyznaczy sposób, w jaki będziemy oceniać wszystkie tytuły AAA, które przyjdą po niej.

"Cyberpunk 2077" już dawno przekroczył barierę tytułu interesującego wyłącznie graczy. Obecność Keanu Reevesa przyciągnęła kinomanów i czytelników, którzy zainteresowali szybko się tytułem.

Okazuje się, że twórcy postanowili zrobić kolejny ukłon w stronę fanów gry.

Przeczytaj także

Cyberpunk i poczucie pełnej swobody

W rozmowie z portalem Metro jeden z rysowników tytułu wyjawił, że twórcy planują zerwać z ograniczeniami, z jakimi często spotykają się np. osoby transpłciowe, gdy włączają gry. Gra ma iść z duchem czasu. Zamiast wybierać płeć swojego bohatera, będziemy wybierali jedynie typ ciała, w jakim pojawi się nasza postać. Bez określania jego płci.

Nasze menu kreacji bohatera nie posiada już podziału na wybór płci, po prostu wybieramy typ ciała. Nie mówisz, że chcesz być kobiecą lub męską postacią. Chcemy, żebyście czuli swobodę już od samego początku. Wybierasz więc typ ciała, a następnie głos. Są dwa: jeden bardziej męski i drugi bardziej damski. Możesz mieszać do woli. Do tego dochodzą fryzury, karnacje, tatuaże. Naszym celem jest ofiarowanie ludziom prawdziwej swobody.

- wyjaśniła Marthe Jonkers, starszy rysownik w firmie.

CD Projekt RED podkreśla, że nad ich tytułem pracował bardzo zróżnicowany zespół. Chcą, żeby każdy potencjalny gracz mógł wyrazić siebie poprzez stworzoną przez siebie postać.

Co sądzicie o takiej decyzji twórców gry?

Zobacz także:  "Cyberpunk 2077" jednak nie będzie miał multiplayera? Są nowe informacje

 

Kacper Peresada Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.