Cyberpunk 2077 sprzedaje się znacznie lepiej niż Wiedźmin 3

Michał Tomaszkiewicz
13.06.2019 14:08
Cyberpunk 2077 sprzedaje się znacznie lepiej niż Wiedźmin 3 Fot. kadr z wideo

CD Projekt RED jest bardzo zadowolony z wyników przedsprzedaży Cyberpunka 2077. Nowa gra polskiego studia jest kupowana znacznie chętniej, niż największy hit Redów, czyli Wiedźmin 3.

O wyniki finansowe rozpoczęcia sprzedaży Cyberpunka 2077 Marcin Iwiński, szef grupy CD Projekt, został zapytany podczas wywiadu udzielanego Bloombergowi. Twarde liczby nie padły, ale CDPR nie ukrywa, że jest „bardzo zadowolone”.

Dowiedzieliśmy się tylko, że Cyberpunk 2077 jest kupowany „znacznie chętniej”, niż miało to miejsce podczas przedpremierowej sprzedaży Wiedźmina 3: Dziki Gon. Iwiński podkreślił, że mimo tego CDPR chce pozostać skromne i nie cieszyć się sukcesem, dopóki gra nie trafi od odbiorców i twórcy nie usłyszą, że graczom się podoba.

Iwiński nie chciał także zdradzić celów sprzedażowych dla Cyberpunka 2077. Nieoficjalnie mówi się, że polskie studio planuje sprzedać 30 mln egzemplarzy gry. Potwierdzają to analitycy rynkowi, którzy uważają, że CP2077 może sprzedawać się nawet lepiej.

Przeczytaj także

Czy osiągnięcie takiego wyniku jest możliwe? Przy okazji premiery Wiedźmina 3 w wersji na Nintendo Switch CD Projekt RED zdradził, że trylogia o Geralcie sprzedała się na całym świecie w ponad 40 mln egzemplarzy.

Cyberpunk 2077 – wielki sukces przedsprzedaży

Ponad połowę tego wyniku to sprzedaż Wiedźmina 3: Dziki Gon, którego kupiono na komputery PC, konsole PlayStation 4 i Xboksa One ponad 20 mln razy.

Przedsprzedaż Cyberpunka 2077 ruszyła 9 czerwca 2019. Gra błyskawicznie stała się numerem jeden na liście bestsellerów na Steamie. Wielu graczy podkreślało, że dla gry CDPR zrobiło wyjątek od zasady nie kupowania tytułów w przedsprzedaży.

Przeczytaj także

Duży wpływ na ich decyzję mogło mieć ujawnienie, że jedną z głównych postaci gra w Cyberpunku 2077 zagra Keanu Reeves. Iwiński przyznał wręcz, że widząc reakcje graczy na pojawienie się gwiazdy na zwiastunie i na scenie, zapłakał ze wzruszenia.

CD Projekt RED prosi, żeby kupować Cyberpunka 2077 w sklepie GOG. Wtedy cała kwota trafi do Polaków, którzy nie będą musieli oddawać prowizji pośrednikom.

Zobacz także: Obłędna promocja na Cyberpunk 2077. CD Projekt RED dorzuca wszystkie Wiedźminy 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.