Cyberpunk 2077: twórcy chcą doprowadzić graczy do płaczu

Michał Tomaszkiewicz
09.07.2019 11:24
Cyberpunk 2077: twórcy chcą doprowadzić graczy do płaczu Fot. materiały prasowe

Fabuła w Cyberpunku 2077 ma być niesamowicie wciągająca i wywoływać u graczy całe spektrum emocji – włącznie z płaczem. CD Projekt RED nie będzie miał litości dla graczy i zrobi wszystko, żeby rozgrywka była dla nich niezapomnianym przeżyciem.

Cyberpunk 2077 ma zmienić oblicze Ziemi. CD Projekt RED nie szczędzi sił ani środków, żeby nowa polska superprodukcja była przełomem wśród gier RPG i zmniejszyła dystans, jaki dzieli gry od papierowych pierwowzorów.

CDPR mocno podkreśla, że chce dać graczom niespotykaną dotąd swobodę działania w przedstawionym świecie. W przypadku papierowych RPG sesję prowadzi mistrz gry, wiec możliwe jest praktycznie wszystko. W przypadku CP2077 twórcy przygotowali wiele ścieżek, którymi można podążać realizując powierzone zadanie. Scenarzyści zdradzili nawet, że starają się przewidzieć najgłupsze pomysły grających, żeby zaimplementować je w rozgrywce.

Przeczytaj także

Swoboda działania ma jednak w żaden sposób nie rozwadniać emocji, jakie ma wywoływać w grających przedstawiana historia. Paweł Sasko zdradził, że scenarzyści robią co mogą, żeby doprowadzić graczy do płaczu.

Cyberpunk 2077 ma wywoływać wiele emocje

Cyberpunk 2077 ma mieć duży emocjonalny wpływ na graczy. Zadania zostały zaprojektowane w taki sposób, żeby wzbudzać wiele różnych emocji. Celem CDPR jest nawet doprowadzenie nas do płaczu.

Takie zapowiedzi można było przynajmniej usłyszeć z ust Pawła Sasko, gdy został zapytany o to, czy Cyberpunk 2077 będzie wyciskał łzy.

Och, mam taką nadzieję. Uwierzcie mi, to co robimy sprawi, że zapłaczecie, nie ma innej opcji. Zrobimy wszystko, żeby zawładnąć graczem i przykuć go na dobre do monitora. Będzie można poczuć radość, uronić łzy, pośmiać się, a także poczuć wściekłość. Damy Wam to wszystko, gdyż tym właśnie się zajmujemy. To jeden z moich głównych celów – chcę poruszyć graczy, wywołać w nich głębokie emocje. Idziemy po Was!

Jeśli chodzi o wywoływanie emocji, to CD Projekt RED robi naprawdę dobrą robotę. Widać to było chociażby po reakcji widzów na informacje, że w Cyberpunku 2077 pojawi się Keanu Reeves. Aktor nie mógł uwierzyć, jak wielkie wywołał poruszenie.

Zobacz także: Jak zareagował Keanu Reeves na reakcję publiczności podczas prezentacji Cyberpunka 2077?

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.