Pogoda
28.08.2018 15:38

Cyberpunk 2077 - ukryta wiadomość w wideo z gameplayem

CD Projekt RED pokazał w końcu Cyberpunka 2077 w akcji – przykładowa rozgrywka pokazuje tę samą misję, którą prezentowano podczas targów E3 oraz gamescon. Jak się okazało, w materiale ukryto wiadomość dla oglądających – CDP tłumaczy się w nim graczom.

Cyberpunk 2077 ukryta wiadomość
foto: materiały prasowe

Pierwsze informacje o Cyberpunku 2077 pochodzą jeszcze z 2013 roku – CDP pochwaliło się wtedy, że rozpoczyna prace nad grą i pokazało pierwszą zabawkę tytułu. Polski deweloper nabrał później wody w usta i na temat nowego tytułu przez dobre 5 lat nie powiedział praktycznie nic.

Wreszcie w czerwcu 2018, podczas targów E3, zademonstrowano pierwszy pełnoprawny zwiastun gry, a w kuluarach organizowano zamknięte pokazy rozgrywki. Gracze, którzy domagali się pokazania im, jak naprawdę wygląda wyczekiwana przez nich gra, musieli obejść się smakiem – CDP tłumaczyło, że Cyberpunk 2077 znajduje się ciągle we wstępnej fazie projektowania i nie ma jeszcze czego pokazywać.

W końcu jednak polskie studio się złamało i do sieci trafił filmik prezentujący przebieg przykładowej misji z początków gry – nagranie demonstruje fragment, który był pokazywany mediom. Transmisję na żywo oglądało ponad 250 000 osób.

Cyberpunk 2077 - pokaz gameplay z ukrytą wiadomością do graczy

Uważnie oglądający zauważyli, że CDP zakończyło stream przekazem kierowanym do graczy – tekst pojawił się co prawda tylko na kilka klatek, ale udało się go wydobyć. Oto, co CD Projekt RED ma do powiedzenia graczom w związku z pokazaniem rozgrywki w Cyberpunku 2077:

"

Hej!

Przepraszamy, że musieliście na to czekać tak długo!

Podobało się Wam, co widzieliście? Dla nas fakt pokazania w końcu Cyberpunka 2077 jest OGROMNY. Odwiedźcie proszę nasze forum, Twittera, Facebooka, i Discorda i powiedzcie nam, co myślicie. Czy świat w grze jest taki, jakim go sobie wyobrażaliście? Czy widzicie, co mieliśmy na myśli mówiąc o pełnym zanurzenie w świecie, gdy mówiliśmy o CP2077 jako o FPP RPG? Jakie odczucia budzi w Was nasz wizja „cyberpunka za dnia”? Naprawdę chcemy to wiedzieć.

Oprócz tego uważamy, że należy się Wam kilka słów wyjaśnienia dlaczego pokazujemy Wam gameplay teraz, jakiś czas po tym, gdy widzieli go dziennikarze i pracownicy branży na targach E3 oraz gamescom.

Za każdym razem, gdy rozważaliśmy pomysł pokazania Wam gry (a mówiliśmy o tym naprawdę wiele razy), dochodziliśmy do wniosku, że nie jesteśmy jeszcze w 100% pewni, czy to zrobić. Dlaczego? Ponieważ dla większości ludzi gdy twórca gry decyduje się pokazać, jak wygląda rozgrywka, znaczy to że gra będzie wyglądać właśnie tak. Tu sprawa wygląda inaczej. Prace nad Cyberpunkiem 2077 są wciąż bardzo intensywne. Mamy wiele pomysłów na wygląd gry, testujemy ciągle mechanikę rozgrywki i nie wiemy tak naprawdę, które rozwiązania znajdą się w finalnej grze. To sprawia, że pokazywanie takich nagrań jest bardzo ryzykowne - nie chcemy, żeby gracze mówili, że a poprzednim wideo ten pistolet strzelał w inny sposób albo pytali, dlaczego zmienił się interface gry. Zmiany są nieuniknione podczas prac nad grą, modyfikujemy tonę różnych rzeczy każdego dnia. Obawialiśmy się (i ciągle się boimy), że pomyślicie, że to co zobaczyliście odpowiada dokładnie temu, jak będzie wyglądać Cyberpunk 2077/

Co sprawiło, że zebraliśmy się na odwagę, żeby pokazać Wam postęp w pracach nad grą? Dobre reakcje ludzi, którzy widują gry na różnym etapie rozwoju. Powiedzieli nam, że naprawdę podobało im się to, co widzieli, a to dodało nam pewności, żeby pokazać obecną wersję Cyberpunka 2077 osobom, które pokazują najwięcej pasji - Wam.

Więc... właśnie tak Cyberpunk 2077 wygląda dziś (a właściwie wyglądał w dniu, kiedy nagrywaliśmy wideo). Mamy nadzieję, że się Wam podoba.

Raz jeszcze dziękujemy za cierpliwość i przemyślenia, którymi się z nami dzielicie.

Wasz,

CD Projekt RED "

Polskie studio potwierdziło więc swoje obawy o to, jak będzie postrzegany pokaz rozgrywki. CDP na wszelki wypadek opatrzyło filmik w dobrze widoczny napis, że mamy do czynienia z bardzo wstępną wersją Cyberpunka 2077 – na pewno dopracowana zostanie grafika, być może zmieni się także sposób wykonywania niektórych czynności, zasady działania broni czy wspomniany już interfejs, który ma być rozbudowywany w grze poprzez używane przez prowadzonego bohatera wszczepy.

Co sądzicie o ukrytej wiadomości?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry