Pogoda
12.06.2019 14:03

"Cyberpunk 2077" - w jaki sposób Keanu Reeves dostał rolę w grze?

Sieć zawrzała, gdy podczas pokazu Microsoftu na targach E3 pokazano nowy zwiastun „Cyberpunka 2077”, w którym pojawił się Keanu Reeves. Twórcy wyjaśnili, w jaki sposób zaangażowali aktora do produkcji.

Cyberpunk 2077
foto: kadr z wideo

Targi E3 co roku dostarczają fanom całych garści informacji na temat nadchodzących gier, a także emocjonalnych momentów, które rozpamiętuje się potem przez lata - od szefa Nintendo, który prezentował Wii U, przez erupcję wywołaną dzięki prezentacji "God of War", aż do Keanu Reevesa, który pojawił się w niedzielę na hali w Los Angeles podczas prezentacji Microsoftu.

Cyberpunk 2077 - dlaczego Keanu Reeves wystąpił w grze?

Aktor wystąpi bowiem w "Cyberpunku 2077", czyli nadchodzącej grze polskich twórców z CD Projekt Red. Jego bohater Johnny Silverhand pojawił się w finałowych fragmentach nowego zwiastuna i wywołał wielką euforię wśród osób zebranych na hali, a także oglądających konferencję przez internet. Produkcja Redów stała się prawdopodobnie najbardziej oczekiwaną grą przyszłego roku, a udział Keanu Reevesa w "Cyberpunku 2077" jest uznany za jeden z lepszych ruchów marketingowych w branży gier z ostatnich lat.

Na temat angażu Reevesa do "Cyberpunka 2077" wypowiedział się jeden z twórców gry, Miles Tost. Starszy projektant poziomów powiedział w rozmowie z Gamespotem, że aktor został zaproszony do współpracy z CD Projekt Red stosunkowo niedawno, ale szybko spodobała mu się fabuła i scenariusz. Reeves podobno równie szybko zaczął wymyślać pewne tiki i sposoby gestykulacji, które byłyby odpowiednie dla jego bohatera:

"

Keanu jest niesamowicie fajnym gościem. Wydaje się być naprawdę zaangażowany i pełen pasji wobec projektu i swojego bohatera. Naprawdę szybko zaczął wymyślać manieryzmy dla swojej postaci i wczuwać się w rolę. "

Keanu Reeves jako Johnny Silverhand
Keanu Reeves jako Johnny Silverhand
Przeczytaj także Cyberpunk 2077: Keanu Reeves jako Johnny Silverhand. Kim jest ta postać?

A skąd wziął się pomysł na zaangażowanie do "Cyberpunka 2077" akurat Keanu Reevesa? Tost stwierdził, że twórców zachęcił dorobek artystyczny aktora, który przecież zdobył ogromną popularność produkcjami cyberpunkowymi ("Matrix", "Johnny Mnemonic"):

"

Reeves ma naprawdę bogaty dorobek związany z cyberpunkiem. Poza tym jego postać bardzo nam pasowała do wizerunku. To naprawdę było naturalne połączenie zrodzone gdzieś w niebiosach.  "

Sądząc po reakcjach fanów wygląda na to, że zaangażowanie Reevesa do produkcji faktycznie było "połączeniem zrodzonym w niebiosach". "Cyberpunk 2077" zadebiutuje na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One i Playstation 4 już 16 kwietnia 2020 roku.

Tagi: Gry Cyberpunk 2077