Pogoda
12.07.2019 12:00

Cyberpunk 2077 wprowadza granice dla graczy. Nie można będzie zabijać dzieci

CD Projekt RED nie zamierza patrzeć graczom do łóżka ani oceniać ich działań pod względem moralnym. Są jednak granice, których nie można będzie przekroczyć. Dzieci bawiące się na ulicach Night City są nietykalne.

Cyberpunk 2077
foto: materiały prasowe CD Projekt RED

Cyberpunk 2077 powstaje tak długo, gdyż twórcy chcą dać graczom niespotykaną dotąd swobodę w poznawaniu świata oraz wypełnianiu otrzymywanych zleceń.

Każde z zadań można zaliczyć na kilka różnych sposobów, zależnych od preferowanego stylu gry. Jak widzieliśmy na zamkniętym pokazie, przeciwników można pokonać potajemnie hacząc otaczające ich sprzęty, bądź też dosłownie wziąć sprawy w swoje ręce i pokonać w bezpośredniej walce.

Każda podjęta decyzja ma wpływać na otaczający nas świat i przynosić konsekwencje w przyszłości. CD Projekt RED stara się przy tym, żeby w Cyberpunku 2077 rzeczywiście można było zrobić niemal wszystko. W tym celu stara się przewidzieć najgłupsze pomysły, jakie przyjdą do głowy graczom, i umożliwić ich przeprowadzenie.

Cyberpunk 2077
Cyberpunk 2077
Przeczytaj także CDP o pracach nad Cyberpunkiem 2077: „staramy się przewidzieć najgłupsze rzeczy, jakie zrobią gracze”

Cyberpunk 2077 zaczął szokować jeszcze przed premierą. Podczas pokazów zauważono plakat z transpłciową postacią, CD Projekt RED podgrzał jeszcze atmosferę pokazując ulubioną reklamę z gry, pokazującą kobietę z trojgiem ust w sugestywnej pozie wraz z podpisem, że ma tylko jedno pragnienie.

reklama z Cyberpunk 2077
reklama z Cyberpunk 2077
Przeczytaj także Cyberpunk 2077: CD Projekt RED pochwalił się kolejnym kontrowersyjnym plakatem

Są jednak tematy, których w grze na szczęście nie doświadczymy. To na przykład przemoc w stosunku do dzieci.

Cyberpunk 2077 nie da atakować dzieci ani postaci związanych z zadaniami

CD Projekt RED skrupulatnie pilnuje się planu marketingowego, informując tylko o kwestiach, które znajdują się w obecnej rozpisce, a wszelkie inne pytanie kwitując stwierdzeniem, że nie mają żadnego komentarza. Wiemy coś o tym, bo zadawaliśmy ich twórcom Cyberpunka 2077 naprawdę sporo.

Czasami zdarza się jednak, że studio postanowi zdradzić nieco szczegółów dotyczących nadchodzącej superprodukcji. Tak było w przypadku pytania o to, jakie zniszczenie i pożogę można będzie siać w Night City.

cyberpunk_2077_dzieci_02

Odpowiedź była zaskakująca. W Cyberpunku 2077 będzie można atakować do woli niemal każdą napotkaną postać. Wyjątkiem mają być NPC związane z fabułą i zadaniami oraz dzieci. Powodów podarowania nieletnim nietykalności nie podano, aczkolwiek trzeba przyznać, że przemoc w stosunku do dzieci to temat zakazany w zdecydowanej większości produkcji. I słusznie.

CD Projekt RED zadeklarował, że Cyberpunk 2077 ma doprowadzać graczy do płaczu. Historia pokazywana w grze ma wywoływać silne emocje, w tym także radość, szczęście i gniew.

Zobacz także: Cyberpunk 2077: twórcy chcą doprowadzić graczy do płaczu 

Możliwość atakowania dzieci sprawiłaby, że Cyberpunk 2077 byłby grą:

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry Cyberpunk 2077