Problemów ciąg dalszy - Cyberpunk 2077 został wycofany ze sprzedaży w sklepie Playstation

18.12.2020 11:27
Problemów ciąg dalszy - Cyberpunk 2077 został wycofany ze sprzedaży w sklepie Playstation Fot. Miguel Lagoa / Shutterstock.com

Chyba nikt się nie spodziewał aż tak ogromnych problemów przy premierze Cyberpunka 2077. Produkcja została wycofana ze sklepu PlayStation Store, straciła znaczek jakości na Metacriticu i spowodowała ogromny spadek wartości akcji CDPR na rynku.

Cyberpunk 2077 wycofany ze sklepu PlayStation Store

Sony wycofało ze sprzedaży Cyberpunka 2077 w swoim PlayStation Store. To oznacza, że użytkownicy PS4 i PS5 nie mogą zakupić gry w wersji cyfrowej. Oprócz tego oficjalnie zapowiedziało, że będzie przyznawało zwrot pieniędzy dla osób, które zakupiły produkcję za pomocą ich internetowego sklepu, powołując nawet specjalną stronę dedykowaną temu zadaniu - z opcji możecie skorzystać w sklepie PlayStationStore. 

Polecamy

W tym momencie (18 grudnia) nie wiemy, jak długo Sony będzie oferowało zwroty pieniędzy, ani jak długo Cyberpunk 2077 będzie wycofany ze sprzedaży. Jak czytamy na wspomnianej stronie:

SIE (Sony Interactive Entertainment) przez cały czas dąży do tego, aby zapewnić klientom wysoki poziom satysfakcji. W związku z tym oferujemy zwrot pieniędzy wszystkim graczom, którzy kupili Cyberpunk 2077 w PlayStation Store.  SIE usuwa też grę Cyberpunk 2077 z PlayStation Store aż do odwołania.

Polecamy

Sony podkreśliło również, że zwrot pieniędzy może chwilę zająć, w zależności od formy płatności i instytucji finansowej:

Gdy potwierdzimy zakup Cyberpunk 2077 w PlayStation Store, zaczniemy przetwarzanie zwrotu pieniędzy.  Zwróć uwagę, że czas zwrotu może być różny w zależności od metody płatności i instytucji finansowej.

CD Projekt Red na razie nie skomentował sprawy - twórcy kilka dni temu oczywiście sami obiecali, że zwrot pieniędzy za CP2077 będzie bezproblemowy. Nikt jednak nie wspominał nic o wycofaniu gry ze sprzedaży cyfrowej na najpopularniejszej obecnie konsoli. Cyberpunk 2077 zadebiutował 10 grudnia 2020 roku i jak sami widzicie, jego premiera nie obyła się bez sporych turbulencji.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.