Pogoda
26.06.2019 12:32

Cyberpunk RED z nową datą premiery. Zagrać będzie można już niedługo

Na premierę Cyberpunka 2077, komputerowej wersji świata przedstawionego w papierowym RPG Cyberpunka 2020, trzeba czekać do 16 kwietnia 2020 roku. Już niedługo będzie można zagrać w Cyberpunka RED, pokazującym jakie zmiany zaszły w świecie gry.

Cyberpunk RED z nową datą premiery. Zagrać będzie można już niedługo
foto: materiały prasowe

Mike Pondsmith, twórca Cyberpunka 2020, ma pełne ręce roboty. Współpracuje z CD Projekt RED przy powstawaniu Cyberpunka 2077, pomagając zachować klimat oryginału, a także tworzy Cyberpunka RED.

To nowy podręcznik dla osób grających w tradycyjne, papierowe RPG. Cyberpunk RED ma być pomostem pomiędzy światem z 2020 i 2077 roku i pokazywać, jak i dlaczego doszło do przemian społecznych i kulturowych.

Po pokazach rozgrywki Cyberpunka 2077 pojawiły się zarzuty, że gra nie jest zgodna z zasadami wprowadzonymi przez papierowe RPG, a na dodatek można się w niej dopatrzyć rasizmu. Mike Pondstmith zareagował na te oskarżenia żywiołowo i bezpośrednio.

Mike Pondsmith
Mike Pondsmith
Przeczytaj także Cyberpunk 2077 atakowany za rasizm. Twórca Cyberpunka 2020: Kim ku*wa jesteście, żeby mówić MI że MOJA gra jest niezgodna z moją wizją?

Gracze RPG pamiętający Cyberpunka 2020 mogą chcieć sięgnąć po Cyberpunka RED, żeby zagrać kilka sesji i zobaczyć, co zmieniło się w jednym z najbardziej cenionych systemów na świecie.

cyberpunk_red_starter_02

Cyberpunk RED trafi do sprzedaży 1 sierpnia 2019

R. Talsorian Games, wydawca papierowych gier Cyberpunk, zaprezentuje zestawy startowe Cyberpunk RED na targach Gen Con, największej imprezie w Stanach poświęconej grom planszowym i fabularnym.

Drukowane wydanie będzie początkowo dostępne tylko na stoisku wydawcy, w sieci można będzie kupić edycję cyfrową. Cyberpunk RED Jumpstart Kit został wyceniony na 29,99 USD.

W wersji startowej Cyberpunka RED znajduje się zaktualizowany opis świata, zestaw kości, a także pełen scenariusz stworzony dla początkujących graczy, sześć gotowych do użycia postaci, cztery fizyczne mapy oraz zestaw wycinków z mediów opisujących najważniejsze wydarzenia ze świata gry.

cyberpunk_red_starter_03

Pełna wersja podręcznika Cyberpunka RED ma zostać udostępniona w późniejszym terminie.

R. Talsorian Games pracuje także nad wydaniem papierowego RPG w świecie Wiedźmina. Zestaw startowy można pobrać za darmo.

Zobacz także: Wiedźmin RPG do pobrania za darmo przed premierą 

Gracie w tradycyjne RPG?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry Cyberpunk 2077