Cyberpunk Red wprowadzi do Cyberpunka 2077
Michał Tomaszkiewicz
07.05.2019 17:09
Cyberpunk Red wprowadzi do Cyberpunka 2077 Fot. materiały prasowe

Wszystkie gry osadzone w uniwersum Cyberpunka są ze sobą połączone – zapowiedziany niedawno podręcznik do Cyberpunka Red ma stanowić pomost między Cyberpunkiem 2020 a tworzonym przez CD Projekt RED Cyberpunkiem 2077.

Cyerpunk Red to nowa papierowa gra fabularna przygotowana przez R.Talsorian Games – nowy podręcznik ma pokazywać czasy pomiędzy Cyberpunkiem 2020, a oczekiwaną od 2013 roku grą polskiego studia.

Informacje o dacie premiery pokazano niespodziewanie na Twitterze:

Nazwa podręcznika wywołała wiele spekulacji wśród fanów – zastanawiano się, czy Red będzie przedstawiał świat Cyberpunka 2077 i w związku z tym gracze będą mogli zobaczyć, czego spodziewać się po grze polskiego studia, narażając się przy okazji na spojlery podczas sesji.

Spekulowano także, czy – jeśli podręcznik Cyberpunka Red ma przedstawiać świat gry – informacja o premierze nie oznacza przypadkiem, że Cyberpunk 2077 będzie gotowy wcześniej, niż ktokolwiek się spodziewał. Informacje o dacie premiery CD Projekt Red ma podać na targach E3 w czerwcu 2019 roku.

Przeczytaj także

Cyberpunk 2020, Red i 2077 dzieją się w tym samym świecie

Mike Pondsmith (twórca Cyberpunka) na forum Reddita rozwiał wszelkie wątpliwości dotyczące chronologii i spójności świata Cyberpunka 2077.

W sieci można znaleźć informacje, że Cyberpunk 2077 i Cyberpunk 2020 to dwie oddzielne linie czasowe. Żeby było jasne, piszę TU I TERAZ, że wszystkie gry Cyberpunka dzieją się w jednym i tym samym świecie, poczynając od Cyberpunka 2013, przez Cyberpunka 2020, Cyberpunka Red, aż do Cyberpunka 2077.

Nie podano oficjalnie, w którym roku będzie działa się akcja Cyberpunka Red – na pewno jednak można spodziewać się wprowadzenia w rozgrywce elementów, które pojawia się także (być może w wyewoluowanej wersji) w Cyberpunku 2077.

Zobacz także: >> Wiedźmin RPG do pobrania za darmo przed premierą  <<

Pondsmith doradza polskiemu studio podczas prac nad grą, tak by zachowany został klimat stworzonego przez niego świata.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.