Pogoda
27.08.2018 12:36

Cyberpunka 2077 można już przejść do końca

CD Projekt RED pochwalił się, że udało ukończyć się wstępne programowanie głównego wątku fabularnego w Cyberpunku 2077. Grę można już przejść – teraz na zaimplementowanie czekają wątki poboczne.

Cyberpunka 2077 można już przejść do końca
foto: materiały prasowe

Cyberpunk 2077 pokazywany jest jak na razie bardzo po kryjomu – duże pokazy miały miejsce na targach gier E3 oraz gamescom. O tym, co się widziało, można opowiadać, CDP jednak kategorycznie zakazuje publikowanie jakichkolwiek materiałów z pokazów, tłumacząc to tym, że Cyberpunk 2077 jest jeszcze w bardzo wstępnej fazie prac.

Polski deweloper przyznał nawet, że godzinny fragment demonstrowany mediom to tak naprawdę jedyna część gry ukończona w stopniu umożliwiającym pokazywanie jej na zewnątrz. Podczas niemieckich targów padły jednak słowa, które ucieszyły gracze – CD Projekt RED zadeklarował, że Cyberpunka 2077 można już przejść od początku do końca i zakończyć grę.

Cyberpunk 2077 gotowy – ale tylko główne zadania fabularne

Deklaracja CDP jest ważna, ale nie oznacza rychłej premiery wyczekiwanej prze świat gry – we współczesnych grach RPG główny wątek stanowi tylko niewielki wycinek wszystkich możliwych do przeżycia przygód przygotowywanych przez autorów gry.

Cyberpunk 2077

CD Projekt RED wspominał nawet, że projektując questy wzoruje się na systemie opracowanym dla dodatków do Wiedźmina 3 – zadania mają być możliwe do wykonania na wiele różnych sposobów, a wybory dokonywane przez gracza są zapamiętywane i odpłacą się dobrym lub złym na dalszych etapach gry.

Główny wątek w Wiedźminie 3 stanowił mały wycinek wszystkich wydarzeń przygotowanych przez CD Projekt RED – być może było to nawet tylko 10% zawartości gry. Można się spodziewać, że podobnie będzie w przypadku Cyberpunka 2077, który ma być grą otwartą i znacznie większą pod względem powierzchni przedstawionego świata.

Zaprogramowanie głównego wątku gry jest więc ważnym etapem prac nad grą, nie oznacza jednak, że Cyberpunk 2077 jest bliski ukończenia – data premiery w dalszym ciągu wyznaczana jest na czas, gdy „gra będzie gotowa”.

Jak zamierzacie przejść Cyberpunka 2077?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry