Cyfrowe Dungeons & Dragons dostępne w abonamencie

Michał Tomaszkiewicz
19.07.2017 14:57
Cyfrowe Dungeons & Dragons dostępne w abonamencie Fot. kadr z wideo

Klasyczne RPG Dungeons & Dragons wkracza w XXI wiek – zarówno jeśli chodzi o możliwość korzystania z nowych technologii, jak i oferowania gry w miesięcznej subskrypcji. Oficjalny start platformy Beyond wyznaczono na 15 sierpnia 2017.

Dungeons & Dragons Beyond to dostępny przez stronę internetową lub w postaci aplikacji na smartfona zestaw narzędzi, których zadaniem jest wyręczanie graczy i Mistrza Gry od uciążliwego wyliczania rezultatów akcji oraz konieczności wertowania podręcznika w celu sprawdzenia, jakiego efektu można się spodziewać po wykonaniu (lub nie) danej akcji.

Z punktu widzenia gracza najważniejsza jest możliwość przeniesienia do cyfrowej wersji kart postaci. Nie tylko pozwoli to grać zawsze i wszędzie, jeśli tylko będzie miało się dostęp do internetu, lecz także ułatwi planowanie rozwoju bohaterta – strona będzie podpowiadać, na jakie bonusy można liczyć ulepszając dane umiejętności.

Razem z zapowiedzią oficjalnego startu Dungeons & Dragons Beyond podano także, ile będzie kosztować korzystanie z zaawansowanych opcji serwisu.

Za 2,99 dolara miesięcznie będzie można wykupić dostęp Hero Tier – usuwa on wyświetlanie reklam oraz usuwa limit możliwych do stworzenia postaci.

Poziom Master Tier, kierowany do Mistrzów Gry i grup graczy, został wyceniony na 5,99 USD miesięcznie. W ramach subskrypcji będzie możliwe udzielanie dostępu do posiadanych na koncie treści – podręczników, przygód itp. – maksymalnie 12 graczom biorącym udział w prowadzonych przez MG sesjach.

Podręczniki w wersji cyfrowej wyceniona na 25-30 dolarów. Z D&D Beyond będzie można w dalszym ciągu korzystać za darmo, dodając ręcznie zasoby z posiadanych przez siebie podręczników.

Skupienie się na warstwie fabularnej ma pozwolić graczom na czerpanie większej zabawy z wcielania się w odgrywaną postać i przeżywania nią przygód – tak przynajmniej przekonują twórcy systemu:

Wbudowana wyszukiwarka pozwoli na proste konsultowanie się z treścią podręczników, co jak wiedzą zagorzali gracze, nie jest wcale sprawą łatwą i przyjemną – znalezienie potrzebnej informacji potrafi zając sporo czasu.

Plany Wizards of the Coast oraz wykonującego system D&D Beyond Curse wynika, że ma on w przyszłości zastąpić cyfrowe wersje podręcznika – zarówno wersje podstawowe, jak i rozszerzenia będzie można kupować i używać na nowe platformie.

Co więcej – dzięki z integracji z Twitchem D&D Beyond pozwoli na prowadzenie sesji przez internet –można więc będzie przemierzać lochy i walczyć z potworami z przyjaciółmi z całego świata.

Dungeons & Dragons Beyond jest zgodny z piątą edycją gry RPG.

 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.