"Czarnobyl" - Instagramowi influencerzy oblegają miasto po premierze serialu HBO

12.06.2019 11:16
Czarnobyl|undefined Fot. kadr z serialu

"Czarnobyl" to nowy miniserial HBO, który zdobył ogromną popularność i świetne sceny od krytyków oraz widzów. Ta sława programu spowodowała, że ukraińskie miasto stało się miejscem często odwiedzanym przez socialmedialnych influencerów. 

Niedawno powiadomiliśmy was o tym, że sukces "Czarnobyla" spowodował duży wzrost zainteresowania turystyką w tym regionie. CNN podało, że sprzedaż liczby sprzedanych biletów lotniczych wzrosła o nawet 30 procent. Wśród wielu z tych osób są ludzie, którzy chcą oddać hołd tym, którzy oddali życie podczas katastrofy z 1986 roku. Pojawiają się jednak też tacy, którzy korzystają z popularności tego miejsca.

Czarnobyl - influencerzy oblegają miasto

Oczywiście z jednej strony trudno kogoś winić za to, że ludzie robią sobie zdjęcia z wyjazdów wakacyjnych, ale robienie ich dla poklasku i "lajków" na Instagramie wydaje się być nieco nieodpowiednie, co zauważył nawet twórca serialu Craig Mazin. Artysta podziękował na Twitterze osobom, które spowodowały taki wzrost popularności Czarnobylu, ale z drugiej strony poprosił też, by miejsce traktować z należytym mu szacunkiem i pamięcią dla osób, które straciły życie w wyniku katastrofy:

Jeśli odwiedzacie Zonę, to pamiętajcie o przerażającej tragedii, która się tam wydarzyła. Proszę zachowujcie się z szacunkiem wobec osób, które poświęciły swoje życie i cierpiały. 

Przeczytaj także

Zresztą nawet w komentarzach pod niektórymi zdjęciami z Czarnobyla znajdziemy wiele negatywnych opinii nawołujących do tego, że pozowanie w negliżu na terenie miejsca katastrofy jest nie na miejscu. Oto kilka przykładowych postów:

 

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.