"Czarnobyl" - Instagramowi influencerzy oblegają miasto po premierze serialu HBO

12.06.2019 11:16
"Czarnobyl" - Instagramowi influencerzy oblegają miasto po premierze serialu HBO Fot. kadr z serialu

"Czarnobyl" to nowy miniserial HBO, który zdobył ogromną popularność i świetne sceny od krytyków oraz widzów. Ta sława programu spowodowała, że ukraińskie miasto stało się miejscem często odwiedzanym przez socialmedialnych influencerów. 

Niedawno powiadomiliśmy was o tym, że sukces "Czarnobyla" spowodował duży wzrost zainteresowania turystyką w tym regionie. CNN podało, że sprzedaż liczby sprzedanych biletów lotniczych wzrosła o nawet 30 procent. Wśród wielu z tych osób są ludzie, którzy chcą oddać hołd tym, którzy oddali życie podczas katastrofy z 1986 roku. Pojawiają się jednak też tacy, którzy korzystają z popularności tego miejsca.

Czarnobyl - influencerzy oblegają miasto

Oczywiście z jednej strony trudno kogoś winić za to, że ludzie robią sobie zdjęcia z wyjazdów wakacyjnych, ale robienie ich dla poklasku i "lajków" na Instagramie wydaje się być nieco nieodpowiednie, co zauważył nawet twórca serialu Craig Mazin. Artysta podziękował na Twitterze osobom, które spowodowały taki wzrost popularności Czarnobylu, ale z drugiej strony poprosił też, by miejsce traktować z należytym mu szacunkiem i pamięcią dla osób, które straciły życie w wyniku katastrofy:

Jeśli odwiedzacie Zonę, to pamiętajcie o przerażającej tragedii, która się tam wydarzyła. Proszę zachowujcie się z szacunkiem wobec osób, które poświęciły swoje życie i cierpiały. 

Przeczytaj także

Zresztą nawet w komentarzach pod niektórymi zdjęciami z Czarnobyla znajdziemy wiele negatywnych opinii nawołujących do tego, że pozowanie w negliżu na terenie miejsca katastrofy jest nie na miejscu. Oto kilka przykładowych postów:

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.