Pogoda
12.06.2019 11:16

"Czarnobyl" - Instagramowi influencerzy oblegają miasto po premierze serialu HBO

"Czarnobyl" to nowy miniserial HBO, który zdobył ogromną popularność i świetne sceny od krytyków oraz widzów. Ta sława programu spowodowała, że ukraińskie miasto stało się miejscem często odwiedzanym przez socialmedialnych influencerów. 

Czarnobyl
foto: kadr z serialu

Niedawno powiadomiliśmy was o tym, że sukces "Czarnobyla" spowodował duży wzrost zainteresowania turystyką w tym regionie. CNN podało, że sprzedaż liczby sprzedanych biletów lotniczych wzrosła o nawet 30 procent. Wśród wielu z tych osób są ludzie, którzy chcą oddać hołd tym, którzy oddali życie podczas katastrofy z 1986 roku. Pojawiają się jednak też tacy, którzy korzystają z popularności tego miejsca.

Czarnobyl - influencerzy oblegają miasto

Oczywiście z jednej strony trudno kogoś winić za to, że ludzie robią sobie zdjęcia z wyjazdów wakacyjnych, ale robienie ich dla poklasku i "lajków" na Instagramie wydaje się być nieco nieodpowiednie, co zauważył nawet twórca serialu Craig Mazin. Artysta podziękował na Twitterze osobom, które spowodowały taki wzrost popularności Czarnobylu, ale z drugiej strony poprosił też, by miejsce traktować z należytym mu szacunkiem i pamięcią dla osób, które straciły życie w wyniku katastrofy:

"

Jeśli odwiedzacie Zonę, to pamiętajcie o przerażającej tragedii, która się tam wydarzyła. Proszę zachowujcie się z szacunkiem wobec osób, które poświęciły swoje życie i cierpiały.  "

Foto: kadr z miniserial "Czarnobyl"
Foto: kadr z miniserial "Czarnobyl"
Przeczytaj także "Czarnobyl": Powstanie 2. sezon? Twórca serialu wypowiedział się w tej kwestii

Zresztą nawet w komentarzach pod niektórymi zdjęciami z Czarnobyla znajdziemy wiele negatywnych opinii nawołujących do tego, że pozowanie w negliżu na terenie miejsca katastrofy jest nie na miejscu. Oto kilka przykładowych postów:

Uważacie, że takie zdjęcia powinny powstawać?

Tagi: Seriale HBO HBO GO Czarnobyl