Człowiek Roku to przeszłość. Google zbiera głosy w plebiscycie na Pokemona Roku

06.02.2020 17:00
Pikachu|undefined Fot. materiały prasowe Legendary Pictures

Pokemony od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Kieszonkowe potworki podbiły serca zarówno dzieci, jak i dorosłych, którzy z nostalgią wracają myślami do przygód przeżywanych z Pikachu i innymi ulubionymi stworkami, do których sympatię można wyrazić oddając głos na Pokemona Roku.

Człowiekiem Roku magazynu TIME została w 2020 roku Greta Thunberg. Internauci mogli zgłaszać własne kandydatury osób do tej prestiżowej nagrody, jednak to do redakcji czasopisma należy decyzja, komu tytuł zostanie ostatecznie przyznany.

Konkurs na Pokemona Roku w całości zależy od głosów oddawanych przez graczy. Wskazać można po jednym ulubionym stworku z ośmiu różnych regionów w grze.

Przeczytaj także

Żeby wpłynąć na wyniki plebiscytu, wystarczy w wyszukiwarce Google wpisać hasło „Pokemon Vote”. Pojawi się wtedy panel, dzięki któremu można wskazać, którego pokemona kocha się najbardziej.

pokemon_roku_02 Fot. foto: zrzut ekranu Google.com

Konkurs na Pokemona Roku w Google. Każdy może oddać swój głos

Głosy na Pokemona Roku można oddawać do 14 lutego 2020 roku. Wyniki plebiscytu  zostaną ogłoszone 27 lutego 2020, dzień obchodzony przez fanów jako Pokemon Day.

27 lutego 1996 roku do sprzedaży trafiły pierwsze gry z długiej serii: Pokémon Red i Pokémon Green.

Zasady wyboru Pokemona Roku pozwalają na oddanie jednego głosu na pokemona z danego regionu (to Kanto, Johto, Hoenn, Sinnoh, Unova / Unys / Unima / Einall / Teselia, Kalos, Alola i Galar) dziennie.

O względy graczy walczy łącznie 890 stworków. Żeby oddać głos, trzeba być zalogowanym na konto Google.

Zobacz także: Gracz Pokemon GO schudł w ciągu roku 63 kilogramy. Grał po kilka godzin dziennie 

 

Michał Tomaszkiewicz|undefined
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.