Pogoda
20.11.2018 15:04

Tajemniczy człowiek w masce straszy w nawiedzonej wsi Wierzbice. To następca Klauna z Koszalina?

Tajemnicza postać w masce, urywająca się pod pseudonimem Tobias Fisher utworzyła na Instagramie konto, na którym za pomocą niepokojących zdjęć próbuje wciągnąć internautów w swoją chorą grę. Czy mamy do czynienia z seryjnym mordercą? A może jest jest to po prostu kolejny szukający rozgłosu Klaun z Koszalina, którego postać okazała się tylko internetowym dowcipem? Zobaczcie jak wygląda pierwsza z zagadek socjopaty, który być może stanowi zagrożenie dla mieszkańców Wierzbic.

Człowiek w masce
foto: Instagram.com/@tobias_fisher

6 października 2018 na koncie @tobias_fisher na Instagramie ukazało się pierwsze zdjęcie człowieka w masce. Tym samym domniemany psychopata rozpoczął swoją chorą grę z internautami. Na początku nikt nie zwrócił na to uwagi, jednak kilka dni później do redakcji Antyradio.pl napisał w tej sprawie jeden z czytelników Archiwum Tajemnic.

"

Ostatnio czytałem wasz artykuł na temat wsi Wierzbice, niedaleko Wrocławia. Temat zaciekawił mnie na tyle, że zacząłem przeglądać geotagi na instagramie z myślą, że natrafie na amatorów urban explorer i zobaczę straszne i opuszczone miejsca. Natrafiłem jednak na dziwny profil https://www.instagram.com/tobias_fisher/

Co o tym sądzicie? "

Postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się tej sprawie.

Kim jest morderca w masce o pseudonimie Tobias Fisher?

Ze szczątkowych informacji wynika, że Tobias od dziecka sprawiał ogromne kłopoty wychowawcze. Był samotnikiem, a gdy rodzice dowiedzieli się o jego "chorobie", postanowili dla bezpieczeństwa domowników uwięzić go na strychu i zaczerpnąć porady psychologa dziecięcego. Chłopak nie przejął się zbytnio pozostawieniem go w odosobnieniu, bo jak twierdzi, miał dużo więcej prywatności i czasu, by przeprowadzać swoje eksperymenty. Napisał również, że nigdy nie był tam sam, ponieważ towarzyszył mu Batios Sherif.

Fisher od dziecka zafascynowany był rozwiązywaniem i tworzeniem zagadek. Testował swoje zdolności swoim młodszym rodzeństwie. Któregoś dnia postanowił rozsiać swój ciąg zagadek we wsi, w której mieszkał. Finał miał mieć miejsce w studni, oddzielonej 2 kilometry od domu domniemanego zwyrodnialca. Tobias zwabił tam swoją siostrę, która utkwiła w pułapce na trzy doby. Zaginięciem dziecka zajęła się policja. Na szczęście dziewczyna odnalazła się cała i zdrowa.

"

(...) Zorientowawszy się w sytuacji, podbiegł do niej i zobaczył przerażający widok leżącej i płaczącej z wycieńczenia małej dziewczynki. Po kilkunastu minutach udało się wydobyć małą ze studni i oddać w ręce rodziców. Leśniczy znał dziewczynkę oraz całą rodzinę, słyszał o dziwnym chłopcu i jego niecodziennym zachowaniu. (...) "

Kim jest Batios Sherif i jaki ma związek z nawiedzoną wsią Wierzbice?

Podwrocławska wieś Wierzbice uchodzi za jedno z najbardziej nawiedzonych miejsc w Polsce. Według legend straszy tam czarny pies z płonącymi oczami, a zwodnicze błędne ognie sprowadzają nieostrożnych wędrowców na manowce. Sen mieszkańców Wierzbic zakłócają tajemnicze odgłosy, które słychać we wschodniej części wsi zawsze pomiędzy północą i 1:00 w nocy.

Według słów Tobiasa, w Wierzbicach doszło szeregu tajemniczych uprowadzeń i zaginięcia kilku osób, których sprawcą był właśnie Batios Sherif. Tobias przeczytał o Sherifie mając osiem lat. Od samego początku marzył o spotkaniu z tajemniczym człowiekiem. Postanowił więc samodzielnie zbadać sprawę.

Następca Klauna z Koszalina

Cała sytuacja do złudzenia przypomina historię Klauna z Koszalina - przebierańca, który straszył mieszkańców Pomorza na początku 2018 roku. Polski Pennywise miał konto na YouTubie, Instagramie, pojawiał się nawet na Facebooku pod pseudonimem Murderer Tommy. Internauci dali się wciągnąć w jego przerażającą grę i próbowali wytropić autora. Czas pokazał i jak się niespodziewanie okazało, przerażający klaun sam ujawnił swoją tożsamość. W rzeczywistości był to mieszkaniec Koszalina, jeden z założycieli Spotted Koszalin. Akcja miała na celu zwrócenie uwagi jak największej liczby ludzi na finansowanie hospicjum w Koszalinie. 

Czy Tobias Shifer okaże się kolejnym niegroźnym przebierańcem, czy jednak ma coś na sumieniu?

Wierzbice - nawiedzona wieś na Dolnym Śląsku

Tu podobno dochodzi do spotkania człowieka w masce z wierzbickim porywaczem. Obie postacie postanawiają zewrzeć szyki i działać dalej wspólnie. Od tego momentu Tobias postanawia zamieszczać na swoim koncie zagadki dotyczące ich wspólnych planów. Oto pierwsza z nich:

Co sadzicie o całej sprawie? Czy tajemniczy człowiek w masce może sprawiać realne zagrożenie dla mieszkańców podwrocławskich Wierzbic, czy jest to kolejna postać, która pragnie rozgłosu tak jak Klaun z Koszalina? Pod postami postaci na Instagramie nie brakuje jednak komentarzy internautów, przekonanych, że to wszystko wielki fake. 

Jesteście w stanie rozwikłać szyfr zawarty w ostatnim poście Tobiasa? Dajcie nam znać!

Szyfr
Romana Makówka
Tagi: Archiwum Tajemnic