Pogoda
02.06.2017 15:51

Czy 10 000 kur pokona 20 tyranozaurów?

Nie musicie już snuć teoretycznych rozważań na temat rezultatów wyimaginowanych starć – wynik wymarzonej bitwy można sprawdzić w praktyce dzięki Ultimate Epic Battle Simulator.

Czy 10 000 kur pokona 20 tyranozaurów?
foto: kadr z wideo

Gra pojawiła się 2 czerwca 2017 roku w wersji 1.0 na Steamie. Jej celem jest metodyczne wypracowanie odpowiedzi na pytania w stylu „wolelibyście walczyć ze stoma końmi wielkości kaczki czy dwoma kaczkami wielkości konia”?

Tytuł pozwala stworzyć starcie godne tytanów według własnego wymarzonego scenariusza – można stawiać naprzeciwko siebie oddziały, które nie miałyby szans na spotkanie w rzeczywistości, w liczebności ograniczonej tylko pamięci (minimum 8 GB RAM) i wydajnością komputera. W praktyce do boju wysyłać można grupy o liczebności dziesiątek tysięcy żołnierzy.

Autorzy postawili przede wszystkim na odwzorowanie jednostek wojskowych znanych z historii – można więc wybierać do woli spośród rycerzy, hoplitów i centurionów. Uroczym dodatkiem są także oddziały z punktu widzenia historycznego mocno niekonwencjonalne, takie jak orki, trolle, zombie czy wspomniane już kurczaki i dinozaury. 

A skoro już do nich wróciliśmy – tak wygląda bitwa 10 000 wkurzonych domowych kur z 20 ogromnymi maszynami do zabijania w postaci tyranozaurów.

Kto wygra to starcie?

Zaprzęgnięcie nowoczesnej technologii do rozwiązania tego problemu potwierdziło to, o czym wiedzieli już starożytni – „nec Hercules contra plures”. Potraktowana promieniem polonizacyjnym maksyma brzmi zdecydowanie bardziej swojsko – „i Herkules d*pa, gdy przeciwników kupa”.

Autorzy gry chwalą się wprowadzeniem oszukańczej fizyki walk i spektakularnego opuszczania tego świata „na skalę, jakiej do tej pory nie widziano”.

Ultimate Epic Battle Simulator został wyceniona na 16 euro.

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry