Pogoda
18.12.2019 15:54

Czy Cameron Macauley jest dowodem na istnienie reinkarnacji?

Tajemnicza historia Camerona Macauleya fascynuje do dziś badaczy i naukowców. Czy incydent sprzed kilkunastu lat jest dowodem na istnienie reinkarnacji?

Cameron
foto: kadr w wideo

O małym Cameronie powstało wiele artykułów i dokumentów filmowych, jednak jego przypadek pozostał niezbadany do dziś. Cameron urodził się i mieszkał w Clydebank, niedaleko Glasgow, w Szkocji i od drugiego roku życia opowiadał o życiu, jakie wiódł na szkockiej wyspie Barra. Choć nigdy na niej nie był podawał informacje, których w żaden inny sposób nie mógłby zdobyć.

Chłopiec, który pamiętał swoje poprzednie życie

Przerażające historie chłopca dotyczyły domu, który istniał naprawdę na oddalonej o 300 kilometrów od jego miejsca zamieszkania wyspie, o ludziach, którzy tam mieszkali i wydarzeniach, które miały miejsce w jego poprzednim życiu.

Podróże w czasie
Podróże w czasie
Przeczytaj także Podróżnik w czasie zdradził przyszłość świata. Historia Johna Titora

Chłopczyk wspominał biały dom nad morzem. Opowiadał mamie o cętkowanym psie i czarnym samochodzie. Gdy miał 4 lata wielokrotnie opowiadał o "drugiej" mamie, wymieniał nazwy, imiona i inne detale, których nie mógł znać. Z czasem jego opowieści stawały się coraz bardziej szczegółowe, a chłopczyk coraz częściej płakał z tęsknoty za swoją "druga" rodziną. Tuż po piątych urodzinach rodzice Camerona postanowili skorzystać z pomocy specjalistów.

Chłopiec, który żył już kiedyś

Ostatecznie dziwną sprawą zajął się wyspecjalizowany dziecięcy psychiatra – Jim Tucker, dla którego sprawa ta była wyjątkowo interesująca ze względu na dużą ilość informacji o miejscu, w którym wcześniej miał mieszkać jego pacjent. Lekarz postanowił zweryfikować ten niezwykły przypadek i wraz z ekipą filmową i rodziną chłopca odwiedził wyspę Borra. Kilkulatek niemal od razu odnalazł biały dom usytuowany przy samym morzu, a lekarz znalazł opisane przez Camerona charakterystyczne skały położone w jego sąsiedztwie.

Mały Cameron od razu po wejściu poczuł się w nim jak u siebie, znał rozmieszczenie pokoi i mebli. Na jednej ze ścian wisiało też zdjęcie psa. Po tej wyprawie Cameron Macauley coraz rzadziej wspominał o swoim "poprzednim" życiu i "drugiej mamie".

Dziś jest dorosłym człowiekiem. Psychiatra Jim Tucker, ówczesny dyrektor Departamentu Psychiatrii na Uniwersytecie w Virginii, do tej pory nie potrafi racjonalnie wytłumaczyć tego przypadku.

Zobacz również: Kim są dzieci z czarnymi oczami? Przerażająca miejska legenda

Tagi: Archiwum Tajemnic