Czy Charlie Chaplin był twórcą mema z chłopakiem oglądającym się za innymi?

Sergiusz Kurczuk
12.06.2018 14:43
Chaplin - Distracted boyfriend meme|undefined Fot. iStock

Charlie Chaplin był memiarzem? Kadr z filmu „Dzień zapłaty” wskazuje na to, że tak!

Charlie Chaplin jest uznawany za jednego z największych komików w historii kinematografii. Artysta słynie ze swoich karykaturalnych ról z okresu kina niemego. Chociaż dni chwały Chaplina ze współczesną kulturą popularną dzieli prawie 100 lat, pojawiają się elementy wspólne. Jeden z użytkowników Twittera zauważył, że tak naprawdę to Chaplin był twórcą mema przedstawiającego chłopaka oglądającego się za inną dziewczyną. 

Chaplin był twórcą memów?

W 2017 roku Internet zalał mem znany jako Distracted Boyfriend. Stockowe zdjęcie autorstwa Antoniona Guillema było obiektem wielu przeróbek. Idea była zawsze ta sama. Tytułowy chłopak symbolizował osobę, która popełnia jakąś głupotę, dziewczyna na pierwszym planie to obiekt jego zainteresowania, a partnerka oglądającego się mężczyzny zdrowy rozsądek, który z nieracjonalnych powodów został zignorowany. Oto kilka przykładów:

Okazuje się, że fotka Guillema wcale nie była pierwszym tego typu obrazkiem, który bawił ludzi. Bardzo podobny kadr pojawia się w filmie „Dzień zapłaty” z 1922 roku z Charliem Chaplinem w roli głównej. Tego odkrycia dokonał Peter Goldberg, który zamieścił na swoim Twitterze dowód na twierdzenie, że aktor kina niemego był jednym z pierwszych autorów memów w historii.

Nie trzeba było długo czekać, żeby kadr doczekał się przeróbki. 

Chociaż to oczywiście zabawny zbieg okoliczności memy mają w sobie coś z prostoty kina niemego. Są przerysowane, odwołują się do podstawowych emocji odbiorcy i mają wywoływać radość. 

Jeśli lubicie memy, koniecznie przeczytajcie nasz artykuł na temat kadrów z filmów, które się nimi stały

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.