Czy „FIFA 19” będzie miała licencję na Ligę Mistrzów i Ligę Europy?

Kamil Kacperski
19.04.2018 15:38
Czy „FIFA 19” będzie miała licencję na Ligę Mistrzów i Ligę Europy? Fot. materiały prasowe

UEFA ogłosiła zakończenie współpracy z firmą Konami, która produkuje serię Pro Evolution Soccer. Jest to zatem szansa dla EA, które może przejąć od nich prawa do Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy.

O decyzji poinformowała 18 kwietnia 2018 roku UEFA, która współpracowała z Konami przez ostatnich 10 lat. W oświadczeniu opublikowanym na oficjalnej stronie organizacji europejskiej piłki czytamy, że decyzja o zakończeniu prac została podjęta za porozumieniem stron. Oczywiście UEFA podziękowała za „spędzoną razem” dekadę.

Według Guya-Laurenta Epsteina, współpraca między firmami była bardzo satysfakcjonująca. Dowiedzieliśmy się również, że rozgrywki reprezentacyjne organizowane przez UEFĘ dalej pozostaną pod egidą Konami:

Było to pełne współpracy i opłacalne dla obydwóch stron partnerstwo. UEFA chciałaby podziękować Konami za niesamowite oddanie i wsparcie dla naszych klubowych rozgrywek, które trwało aż 10 lat. Na szczęście wciąż pozostaje nam jeszcze współpraca w sferze rozgrywek reprezentacji narodowych.

Liga Mistrzów trafi do Fify 19?

Utrata licencji na używanie grafik oraz motywów muzycznych Ligi Mistrzów/Ligi Europy przez Konami oznacza jedno - nareszcie najważniejsze klubowe rozgrywki na świecie będą mogły znaleźć się w „Fifie”. Oczywiście, oficjalne informacje na ten temat pojawią się dopiero po finale Ligi Mistrzów, który odbędzie się 26 maja 2018 roku w Kijowie. Dopiero wtedy wygaśnie umowa między Konami, a UEFĄ.

Wydaje się jednak, że EA nie przepuści takiej okazji. W „Fifie” już teraz fani mogą oglądać oficjalne grafiki La Ligi, Bundesligi, Premier League, a także polskiej Ekstraklasy. Wydaje się, że to tylko kwestia czasu, aż pojawi się informacja, że UEFA nawiązała współpracę z „Fifą”. Bo ciężko sobie wyobrazić kto oprócz „PES” i produkcji EA mógłby pozwolić sobie na wykupienie tej licencji. Dlatego wydaje się, że to właśnie w „Fifie 19” gracze będą mieli okazję usłyszeć wspaniały hymn Ligi Mistrzów:

Pierwsze informacje na temat „Fify 19” otrzymamy zapewne podczas eventu EA Play, który odbędzie się w dniach 9-11 czerwca 2018 roku w Los Angeles. Prawdopodobnie właśnie wtedy twórcy potwierdzą Ligę Mistrzów w produkcji Electronic Arts.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.