Pogoda
08.11.2018 15:22

Czy Godzilla jest odpowiedzialna za zniknięcie małej japońskiej wysepki?

Z powierzchni ziemi zniknęła mała japońska wysepka o nazwie Sarufutsu. Znajdowała się około 500 metrów od brzegu. Ludzie oskarżyli Godzillę o zniszczenie terenu. 

Godzilla
foto: kadr z filmu

Na początku listopada 2018 roku do opinii publicznej trafiła informacja o tym, że z powierzchni ziemi zniknęła mała, niezamieszkana, wędkarska wysepka o nazwie Sarufutsu. Była oddalona o około 500 metrów od brzegu. To niedorzeczne zdarzenie spowodowało, że ludzie zaczęli szukać winowajcy. Znaleźli go w pewnej gigantycznej jaszczurce - Godzilli. 

Na poszukiwania zaginionej wyspy ruszyła Gwardia Narodowa, natomiast odnalezieniem oskarżonej jaszczurki zajęli się ludzie na Twitterze. Większość z nich dość mocno wierzy w winę Godzilli i trudno mieć im to za złe. W końcu ponad 25 filmów z jej udziałem to dość dobry materiał dowodowy na potwierdzenie tezy, że Król Potworów nie przepada za ludzkością, a zwłaszcza Japonią. 

Godzilla zatopiła małą wyspę na północy Japonii?

Niestety, Godzilla postanowiła nie wypowiadać się na temat zaginionej wysepki, co wręcz zachęciło internetowych hejterów do tego, by oskarżyć ją o incydent. Oto tylko kilka przykładowych tweetów dotyczących zaginionej wyspy i rzekomego uczestnictwa Godzilli w zbrodni:

Niektórzy zauważyli, że być może Godzilla zaatakowała wysepkę będąc ogarnięta przeżyciami związanymi z dniem 3 listopada 2018 roku - tego dnia świętowała ona swoje 64. urodziny. Niestety to pozostaje wielką tajemnicą. Istnieje również prawdopodobieństwo, że zagubiona wyspa po prostu zatonęła. Według badań geologów sprzed kilkudziesięciu lat, Sarufutsu znajdowało się jedynie około 30 centymetrów powyżej powierzchni morza, co sugeruje, że teoria o "utopieniu" wyspy może być prawdziwa. 

Niestety, dopóki sprawa się nie wyjaśni Godzilla pozostaje głównym podejrzanym w sprawie zaginionej wyspy. Króla Potworów będziemy mogli zobaczyć na ekranach kin w filmie "Godzilla: King of Monsters", którego premiera odbędzie się latem 2019 roku. 

Kamil Kacperski