Pogoda
09.08.2018 11:10

Czy James Gunn przejdzie do Warner Bros.? Co ze scenariuszem do „Strażników Galaktyki vol. 3”? Ciąg dalszy afery zwolnienia reżysera przez Disneya

Zwolnienie Jamesa Gunna ze stanowiska reżysera 3. części „Strażników Galaktyki” wciąż odbija się echem. Pojawiły się nowe informacje dotyczące sprawy filmowca. 

Czy James Gunn przejdzie do Warner Bros.? Co ze scenariuszem do „Strażników Galaktyki vol. 3”? Ciąg dalszy afery zwolnienia reżysera przez D...
foto: Collection Christophel/East News

Pod koniec lipca 2018 roku James Gunn został wyrzucony przez Disneya z roli twórcy nowych przygód kosmicznych herosów Marvela. Wszystko przez serię obraźliwych tweetów sprzed kilku lat, które niedawno wypłynęły na światło dzienne. Fani serii „Strażnicy Galaktyki” stanęli za reżyserem murem. Podobnie postąpiła obsada superbohaterskich filmów Gunna. Nie wpłynęło to jednak na decyzję szefa Disneya i najprawdopodobniej w napisach do „Strażników Galaktyki vol. 3” pojawi się nazwisko innego reżysera. Ten fakt postanowiła wykorzystać konkurencja. Czy to możliwe, że Warner Bros. podkupi Gunna?

James Gunn

James Gunn w Warner Bros.?

Jak donosi The Hollywood Reporter, producenci z innego studia postanowili podjąć kroki w kierunku zatrudnienia Gunna u siebie. W końcu Marvel Studios przoduje w filmach superbohaterskich. Mimo starań, adaptacje komiksów DC nie odnoszą tak spektakularnych sukcesów, jak chociażby „Black Panther” czy „Avengers: Infinity War”. Przejęcie jednego z twórców filmów w MCU mogłoby korzystnie wpłynąć na jakość produkcji toczących się w DCEU. Anonimowe wypowiedzi filmowców sugerują, że reżyser z pewnością zostanie zaproszony do współpracy dla konkurencji, kiedy tylko unormuje się sprawa z Disneyem.

"

Dostałem poradę, że nie możemy niczego mu proponować, dopóki sprawa z Disneyem nie będzie rozwiązana na 100 procent.  "

Problem tkwi w tym, że Gunn napisał również scenariusz do „Strażników Galaktyki vol. 3”. Nie wiadomo jak wygląda kwestia prawna w tym aspekcie afery. Filmy Marvel Studios są zaplanowane na kilka lat do przodu. Kolejne przygody kosmicznych herosów mają mieć premierę w 2020 roku. Zdjęcia miały ruszyć w styczniu 2019 roku. Oczywiście studio mogłoby zatrudnić innego scenarzystę i stworzyć historie od nowa. Sęk w tym, że filmy Marvel Studios są ze sobą ściśle powiązane i każda zmiana może wpłynąć na kolejne produkcje rozgrywające się w MCU. 

Czy Marvel Studios wykorzysta scenariusz Jamesa Gunna do „Strażników Galaktyki vol. 3”?

Dave Bautista, jeden z pierwszych aktorów, który publicznie bronił Jamesa Gunna, zagroził w jednym z wywiadów, że porzuci rolę Draxa, jeśli studio nie zdecyduje się użyć scenariusza napisanego przez zwolnionego filmowca. The Hollywood Reporter sugeruje, że mimo wszystko Marvel Studios nie będzie zatrudniać nowego scenarzysty. Według źródeł THR Disney jest w stanie negocjować z Gunnem użycie jego scenariusza. Reżyser ma zarobić około 10 milionów dolarów za dotychczasowy wkład pracy w „Strażników Galaktyki vol. 3”. Wszystkie te informacje są jednak na razie nieoficjalne, trudno więc przewidzieć, jak rzeczywiście potoczą się losy reżysera. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Strażnicy Galaktyki Marvel James Gunn