Czy Kermit wywołał atak na World Trade Center? Dziwne powiązania Muppetów z zamachem terrorystycznym

Sergiusz Kurczuk
06.12.2017 15:17
Czy Kermit wywołał atak na World Trade Center? Dziwne powiązania Muppetów z zamachem terrorystycznym Fot. Henny Ray ABRAMS/East News

Na temat ataku terrorystycznego na WTC pojawiło się wiele teorii spiskowych. Jedna z nich mówi, że za wszystkim stoją... Muppety!

Wewnętrzna robota rządu George Busha, wojsko, Żydzi - według zwolenników teorii spiskowych to tylko niektórzy sprawcy ataku na wieże World Trade Center. Są jednak również osoby, które uważają, że wiele z atakiem z 11 września 2001 roku mają... Muppety. Tak, chodzi o marionetki, które bawią dzieci i dorosłych od 1969 roku. Internauci dopatrzyli się niebywałych powiązań między lalkami stworzonymi przez Jima Hensona i samolotem, który zniszczył nowojorskie wieże. Co o nich sądzicie?

1. Nie doszłoby do ataku, gdyby nie Kermit

Gwiazdka Muppetów Fot. foto: kadr z filmu Gwiazdka Muppetów

W filmie z 2002 roku pod tytułem „Gwiazdka Muppetów” pojawia się ciekawa scena. Kermit zostaje odwiedzony przez anioła. Istota pokazuje zdołowanej żabie, jak wyglądałby świat, gdyby bohater nigdy się nie urodził. Oczywiście wszystko, co znamy z „Muppetów”, zostałby postawione na głowie. Na przykład Świnka Piggy stałaby się starą panną, mieszkającą z kotami. I właśnie fragment z Piggy jest kluczowy dla naszego tematu. Za oknem mieszkania świnki widać wieże WTC. Przypominamy, kiedy dzieje się akcja filmu! Oczywiście scena mogła być nagrywana jeszcze przed atakiem, a twórcy liczyli, że nikt nie zauważy tej wpadki, ale nadal jest to dość mroczny fragment tej familijnej produkcji. 

2. Ciasteczkowy Potwór niszczy wieże

Muppety na Manhattanie Fot. foto: kadr z filmu Muppety na Manhattanie

No dobra, to trochę naciągane powiązanie, ale musicie przyznać, że ten plakat robi spustoszenie w mózgu. W 1975 roku światło dzienne ujrzał obrazek na którym Ciasteczkowy Potwór zjada wieże WTC. Poza tym w 2001 roku doszło do wydania edycji DVD produkcji zatytułowanejMuppety na Manhattanie”. Przypadek?! A może atak na Nowy Jork był planowany przez twórców „Muppetów” od wielu lat?

3. Bernie za pan brat z bin Ladenem

Bernie i Osama bin Laden Fot. foto: BBC

„Ulica Sezamkowa” została również stworzona przez Jima Hensona. W tym programie dla dzieci występują postacie dobrze znane z „Muppetów”. Nie wiadomo jednak czy oba seriale są częścią tego samego uniwersum, czy Kermit jest jedynie aktorem biorącym udział w show dla dzieci. Tak czy siak, oba programy są ściśle ze sobą powiązane, a jednego z bohaterów „Ulicy Sezamkowej” podejrzewa się o współpracę z Al-Ka'idą.

Na jednym z wieców zwolenników Osamy Bin Ladena pojawił się pewien plakat. Bohaterem drugiego planu kolażu jest... Bertie. I to nie żaden fotomontaż. Jak postać z „Ulicy Sezamkowej” znalazła się na demonstracji w Bangladeszu? Na początku nowego millenium artysta z San Francisco Dino Ignacio rozpoczął akcję „Bertie is Evil!”. Wizerunek kukiełki został zestawiony z wieloma złowieszczymi postaciami historii. Jednym z nich był Bin Laden. Najwyraźniej twórca plakatu... ściągnął z Internetu fotomontaż stworzony przez Ignacio i umieścił go w swoim dziele. 

4. Ojciec Elmo to Saddam?

Ulica Sezamkowa Fot. foto: kadr z serialu Ulica Sezamkowa

Jeśli jesteście fanami „Ulicy Sezamkowej”, to znacie Louiego - ojca Elmo. W książeczkach dla dzieci wydawanymi pod auspicjami programu telewizyjnego postać jest przedstawiana zupełnie inaczej. Poszukajcie sobie obrazków z książek „Elmo's First Babysitter” lub „Elmo's Apartment” (swoją drogą wydanych w roku 2001). Ciemne wąsy i czupryna, jajowaty kształt twarzy - wykapany Saddam Husajn! Co ciekawe w 2006 roku pojawił się specjalny odcinek show, który miał pomóc dzieciom z udziałem ich ojców w wojnie w Iraku. Louie oznajmił w nim swojej rodzinie, że dostał wezwanie i musi wyjechać daleko by „pomagać ludziom”. Kiedy wrócił do domu, wyglądał już zupełnie inaczej. Wąs zastąpiła bródka. Stało się to na trzy dni przed egzekucją irackiego dyktatora. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.