Pogoda
06.12.2017 15:17

Czy Kermit wywołał atak na World Trade Center? Dziwne powiązania Muppetów z zamachem terrorystycznym

Na temat ataku terrorystycznego na WTC pojawiło się wiele teorii spiskowych. Jedna z nich mówi, że za wszystkim stoją... Muppety!

Czy Kermit wywołał atak na World Trade Center? Dziwne powiązania Muppetów z zamachem terrorystycznym
foto: Henny Ray ABRAMS/East News

Wewnętrzna robota rządu George Busha, wojsko, Żydzi - według zwolenników teorii spiskowych to tylko niektórzy sprawcy ataku na wieże World Trade Center. Są jednak również osoby, które uważają, że wiele z atakiem z 11 września 2001 roku mają... Muppety. Tak, chodzi o marionetki, które bawią dzieci i dorosłych od 1969 roku. Internauci dopatrzyli się niebywałych powiązań między lalkami stworzonymi przez Jima Hensona i samolotem, który zniszczył nowojorskie wieże. Co o nich sądzicie?

1. Nie doszłoby do ataku, gdyby nie Kermit

Gwiazdka Muppetów

W filmie z 2002 roku pod tytułem „Gwiazdka Muppetów” pojawia się ciekawa scena. Kermit zostaje odwiedzony przez anioła. Istota pokazuje zdołowanej żabie, jak wyglądałby świat, gdyby bohater nigdy się nie urodził. Oczywiście wszystko, co znamy z „Muppetów”, zostałby postawione na głowie. Na przykład Świnka Piggy stałaby się starą panną, mieszkającą z kotami. I właśnie fragment z Piggy jest kluczowy dla naszego tematu. Za oknem mieszkania świnki widać wieże WTC. Przypominamy, kiedy dzieje się akcja filmu! Oczywiście scena mogła być nagrywana jeszcze przed atakiem, a twórcy liczyli, że nikt nie zauważy tej wpadki, ale nadal jest to dość mroczny fragment tej familijnej produkcji. 

2. Ciasteczkowy Potwór niszczy wieże

Muppety na Manhattanie

No dobra, to trochę naciągane powiązanie, ale musicie przyznać, że ten plakat robi spustoszenie w mózgu. W 1975 roku światło dzienne ujrzał obrazek na którym Ciasteczkowy Potwór zjada wieże WTC. Poza tym w 2001 roku doszło do wydania edycji DVD produkcji zatytułowanejMuppety na Manhattanie”. Przypadek?! A może atak na Nowy Jork był planowany przez twórców „Muppetów” od wielu lat?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Muppety