Pogoda
20.08.2019 10:42

Czy Lego stworzy serię figurek z największymi artystami XX wieku?

Fani duńskich klocków nie mogą narzekać na brak wyboru. Jednak najnowszy projekt fanowski zachwyci nie tylko fanów klocków, ale też sztuki.

Andy Lego Warhol
źródło: Lego Ideas

Lego Ideas to strona stworzona przez Duńczyków, na której fani mogą proponować własne pomysły na to, w jaką stronę powinna pójść firma.

Twórcy z całego świata mogą tworzyć własne prototypy figurek, a fani głosują na te, które wydają im się najciekawsze. Aktualnie najgorętszymi figurkami są te przedstawiające największych artystów XX wieku, wśród których znajdziemy Fridę Kahlo, Pabla Picasso, Salvadora Dali czy Andy'ego Warhola.

Za design tych figurek odpowiada Han Sbricksteen, który nie tylko przygotował figurki artystów. Stworzył też pomysły na pełne zestawy, które przedstawiałyby studia twórców, ich prace i obrazy.

5475818-o_1cel8465qa4tph2584187mlvue-o0olxQAbFqxpnQ
LEGO przyjaciele
LEGO przyjaciele
Przeczytaj także Kultowy serial dostanie własną serię klocków LEGO

Andy Warhol trafi do świata Lego

Jeśli projekty z Lego Ideas zyskają 10 tysięcy głosów, trafią one do komisji, która oceni czy warto je stworzyć. W komisji znajdują się designerzy, product managerzy i istotni pracownicy duńskiej firmy.

Już teraz "artystyczne Lego" zdobyło ponad 5000 głosów.

Głosowanie trwać będzie jeszcze 342 dni, dlatego możemy się spodziewać, że Dali, Kahlo i reszta trafią do szefów Lego prędzej niż później. Chcielibyście móc przenieść się do klockowej Factory należącej do Warhola? A może zdobyć "Guernicę" Picassa?

Jeśli odpowiedzieć na któreś z tych pytań brzmi tak, możecie na nich zagłosować TUTAJ.

I już niedługo poczuć się jak prawdziwe gwiazdy sztuki współczesnej.

Zobacz także:  "Stranger Things" jako klocki LEGO! Zestaw będzie dostępny w Polsce

Tagi: Duperele