Czy Nostradamus przewidział zakończenie „Gry o tron”? Zobacz treść przepowiedni

20.05.2019 11:49
Daenerys, Jon Snow i smoki|undefined Fot. materiały prasowe

„Gra o tron” to dla wielu widzów coś więcej, niż tylko serial – to prawdziwe zjawisko, które odciśnie się na przyszłości ludzkiej kultury. Co o serialu oraz pokazanych w nich wydarzeniach pisał Nostradamus?

Fani „Gry o tron” postanowili sprawdzić, czy w zapiskach jasnowidza Nostradamusa znajdują się wskazówki dotyczące zakończenia serialu. Okazało się, że kilka wizji doskonale opisuje wydarzenia, jakie mogli zobaczyć miłośnicy „Game of Thrones”.

Finałowy, 8. sezon serialu HBO został zwieńczony ostatnim odcinkiem, dzięki któremu dowiedzieliśmy się, kto z pretendentów zasiadł w końcu na Żelaznym Tronie. W zapiskach Nostradamusa znajdują się wskazówki, które zdają się potwierdzać, że jasnowidz widział „grę o tron” wieki przed tym, zanim została nakręcona.

Przeczytaj także

Nostradamus przepowiedział „Grę o tron”? Tak wynika z zapisków jasnowidza

Po obejrzeniu finałowego odcinka „Gry o tron” fani wpadli na pomysł przejrzenia przepowiedni Nostradamusa w poszukiwaniu wskazówek dotyczących rozwoju fabuły seriali. Ku swojemu wielkiemu zaskoczeniu – udało im się znaleźć kilka fragmentów, które idealnie oddają to, co wdać było na ekranie.

Zanim zapoznacie się z przytoczonymi poniżej przepowiedniami, powinniście wiedzieć, że zawierają one spojlery – jeśli więc nie chcecie, żeby przepowiednie zepsuły Wam duże niespodzianki podczas oglądania „Gry o tron”, najpierw zapoznajcie się z serialem, a potem sprawdźcie, co na jego temat wiedział Nostradamus.

Zagubione rzeczy zostaną odkryte, ukryte przez stulecia. Mędrzec będzie czczony niemal jak boskie stworzenie. To wydarzy się, gdy Księżyc ukończy swój wielki cykl.

Fani „Gry o tron” nie mają wątpliwości – ten fragment ma odnosić się do tajemnicy Jona Snowa, prawowitego spadkobiercy tytułowgo tronu. Jego pochodzenie zostało odkryte przez mędrca Samwella Tarly’ego, a czekanie na potwierdzenie domysłów ciągnęło się dla niektórych nie przez kilka lat oglądania poszczególnych sezonów, lecz przez całe subiektywne stulecia.

Zakończenie cyklu księżycowego ma zaś odnosić się do śmierci Cersei, która odliczała miesiące (wyznaczane przez fazy Księżyca) do porodu.

Kiedy wielka katedra zabłyśnie na czerwono, rozpocznie się upadek człowieka.

Podczas, gdy wiele osób w powyższym cytacie widzi nawiązanie do pożaru katedry Notre-Dame w Paryżu, fani „Gry o tron” odnaleźli w nim opis losów Daenerys. Postać, którą pokochały miliony na całym świecie, przeszła w ostatnim sezonie wielką przemianę (dla wielu był to upadek), a wszystko zostało przypieczętowane przez spalenie monumentalnej Czerwonej Twierdzy.

Zobacz także: >> Pożar katedry Notre-Dame został przepowiedziany w animacji z 2012 roku? Szokujące nagrania trafiły do sieci [WIDEO] <<

Bestie żądne krwi przekroczą rzeki. Duża część pola bitwy będzie przeciwko Histerowi. Wielki zostanie uwięziony w klatce z żelaza.

Fani „Gry o tron” nie mają wątpliwości, że bestie to tak naprawdę smoki, używane przez Daenerys jako śmiertelnie groźna broń (niestety dla niektórych z nich, także w pobliżu wody). Klatka z żelaza ma zaś być przenośnią, opisującą uwięzienie Królowej Smoków w okowach szaleństwa.

Sensacyjne doniesienia fanów „Gry o tron” należy traktować z ostrożnością - przepowiednie napisane są na tyle wieloznacznie, że można je dopasować do wielu różnych zdarzeń.

 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.