Czy Valkyrie zostanie nowym Thorem? Nowa teoria fanów "Avengers"

Sergiusz Kurczuk
02.04.2019 12:52
Thor: Raganrok|undefined Fot. kadry z filmu Thor: Raganrok

Według nowej teorii fanów "Avengers: Endgame" Thor zostanie zastąpiony inną postacią. Czy to możliwe, że bohater grany przez Chrisa Hemswortha zginie i zostanie zastąpiony przez Valkyrie?

Do premiery "Avengers: Endgame" zostało mniej niż miesiąc. Atmosfera coraz bardziej się zagęszcza, na światło dzienne wychodzą kolejne domysły fanów serii. Jedno z popularnych przypuszczeń mówi, że oryginalni członkowie tytułowej grupy poświęcą życie, a na ich miejsce wejdą nowi bohaterowie, którzy pociągną kinowe uniwersum w nową dekadę. Według jednej z najnowszych teorii grana przez Tessę Thompson Valkyrie zastąpi Thora, w którego od prawie 10 lat wcielał się Chris Hemsworth. Co na to wskazuje?

"Avengers: Endgame"- Valkyrie zostanie nowym Thorem?

Sam Stone z portalu CBR.com twierdzi, że rolę asgardzkiego boga piorunów w kolejnych filmach Marvela przejmie Tessa Thompson. Nawet jeśli dosłownie nie stanie się Thorem, jak miało to miejsce w komiksach, dojdzie do tego w symboliczny sposób. W końcu po premierze "Kapitan Marvel" mówi się, że Brie Larson przejmie pałeczkę po Robercie Downeyu Jr. lub Chrisie Evansie. Valkyrie zadebiutowała w filmie "Thor: Raganrok" jako dawna wojowniczka Asgardu, która trafiła na planetę Sakaar. Na skutek rozmaitych wydarzeń bohaterka dołączyła do Odinsona i wspólnie z nim Hulkiem i Lokim wrócili do krainy nordyckich bogów, by pokonać Helę.

Niestety ku rozpaczy fanów Valkyrie nie pojawiła się w filmie "Avengers: Infinty War", przez co pojawiły się podejrzenia, że trafiła na listę ofiar Thanosa. Na szczęście plakaty przedstawiające bohaterów "Endgame", potwierdziły, że heroina żyje i powróci w nadchodzącej produkcji Marvel Studios. Według Stone'a Valkyrie jest jedynym słusznym wyborem w zapełnieniu luki po Thorze. Nie tylko dlatego, że pochodzi z Asgardu, ale również z powodu waleczności, odwagi i siły bohaterki. Należy wziąć również pod uwagę, że szefowie Marvel Studios zapowiadali prym kobiecych bohaterek w nadchodzących produkcjach.

Po premierze "Kapitan Marvel" pojawiły się też fanowskie przypuszczenia dotyczące przyszłości Carol Danvers i Valkyrie. Miłośnicy obu bohaterek sugerują, że wkrótce zobaczymy pierwszy niehetronormatywny romans w produkcjach Marvel Studios.

Przeczytaj także

"Avengers: Endgame" - kiedy premiera?

Czy te przewidywania się sprawdzą? Czy Valkyrie otrzyma Stormbreakera i zostanie nową boginią piorunów? O tym przekonamy się 25 kwietnia 2019 roku, kiedy "Avengers: Endgame" wejdzie na ekrany polskich kin.

>>Zobacz też: Marvel Studios zapowiada, że przyszłość MCU to superbohaterki i postacie LBGTQ<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.