Pogoda
03.08.2018 15:47

Czy Youtube wprowadzi opcję tworzenia Stories jak Instagram i Facebook?

Już wkrótce użytkownicy portalu będą mogli dodawać krótkie wideo do swoich relacji.

Youtube
foto: shutterstock.com

Platforma Youtube postanowiła podobno pójść w ślady wielu innych aplikacji i jest w trakcie prac nad wprowadzeniem możliwości tworzenia tzw. Stories - krótkich relacji użytkowników, które znikają bo 24 godzinach.

Youtube Stories - czy opcja jest już dostępna?

Jak donosi portal Antroid Police, możliwe, że Youtube jest już w fazie testowania nowych funkcji, bowiem niektórzy już teraz mają do nich dostęp. Użytkownik posługujący się nickiem Damian Kayes opublikował nawet na swoim kanale krótkie instruktażowe wideo, w którym pokazuje w jaki sposób dodać coś do swojej relacji. Niestety opcja ta nie jest jeszcze ogólnodostępna, więc możliwe, że nie będziecie mogli jej przetestować na swoich kontach.

Youtube upodabnia się do innych aplikacji?

Na rynku mediów społecznościowych od dawna trwa zacięta rywalizacja. Każda platforma stara się w miarę regularnie wprowadzać nowe możliwości, tak by tym samym wzbudzić zainteresowanie coraz to większej liczby odbiorców. I tak na przykład po spektakularnym sukcesie Snapchata, wiele aplikacji postanowiło umożliwić użytkownikom tworzenie krótkich relacji - taka opcja jest już dostępna na Instagramie, Facebooku oraz Messengerze.

Youtube postanowił więc również nieco uatrakcyjnić swoją ofertę. W 2017 roku na platformie pojawiła się możliwość komunikacji ze znajomymi. Poprzez wprowadzenie tej opcji serwis chciał ułatwić wymianę treści wśród swoich użytkowników. Przycisku „Udostępnij” umożliwia dzielenie się dowolnymi treściami wideo z wybranymi przez nas osobami. Do wysłanego wideo można dołączyć wiadomości tekstową, a także tworzyć konwersacje grupowe.

I chociaż funkcja jest dostępna na stronie już całkiem długo, platforma postanowiła ponownie poinformować o niej za pośrednictwem swojego Twittera. Kto wie, być może władze Youtube chciały sprawdzić reakcje swoich odbiorców zanim umożliwią im tworzenie Stories? Nie należy wykluczać takiej możliwości. Na razie na oficjalnych profilach serwisu nie pojawiła się żadna informacja odnośnie wprowadzenia relacji, nie wiadomo więc kiedy i czy w ogóle zostaną one wprowadzone.

Nowe funkcje Youtube

Mimo iż najnowsze opcje Youtube znacznie upodobniają go do innych mediów społecznościowych, platforma stara się nie zapominać o swoim oryginalnym przeznaczeniu i regularnie ulepsza również swoje klasyczne funkcje. W maju 2018 roku serwis uruchomił własną listę przebojów ,która ma pokazywać najchętniej oglądane wideo. Już niedługo nie będziemy musieli się zastanawiać nad tytułem utworu, który pojawił się w oglądanym przez nas filmie - Youtube sam rozpozna piosenkę i poinformuje o tym w opisie filmu. Ponadto użytkownicy, którzy będą chcieli mieć dostęp do ekskluzywnych treści będą mogli wykupić w serwisie abonament.

Co sądzicie o zmianach wprowadzanych przez Youtube? Czy wyjdą platformie na dobre czy jedynie sprawią, że stanie się niemalże taka sama jak reszta mediów społecznościowych? Będziecie korzystać z Youtube Stories jeśli się pojawią?

Olga Konarzycka
Tagi: Internet YouTube