Pogoda
31.05.2017 13:58

Czy aplikacje odstraszające komary naprawdę działają?

Wystarczy jeden komar, żeby zmienić miłe chwile w plenerze w prawdziwy koszmar. W sklepie Google Play są dziesiątki programów, których celem jest odstraszanie krwiopijców – czy rzeczywiście smartfon może stać się biczem na znienawidzone owady?

Czy aplikacje odstraszające komary naprawdę działają?
foto: zrzut ekranu

Poprawa pogody przyniosła zdecydowane pogorszenie sytuacji na froncie walki z komarami. W okolicach miejsc z oczkami wodnymi wystarcz zatrzymać się na chwilę, żeby dorobić osobistej, bzyczącej chmury, czatującej tylko na sposobność wytoczenia nam pokaźnej dawki krwi.

Jeśli nie wykazaliśmy się należytą przezornością i nie zakupiliśmy w sklepie środków odstraszających komary, ostatnią deską ratunku staje się smartfon. Czy rzeczywiście za jego pomocą można pozbyć się uciążliwych owadów?

Jak widać, aplikacje odstraszające komary lojalnie uprzedzają, że nie ma żadnych naukowych dowodów na to, że działają. Stąd występowanie określeń takich jak „żart” czy „symulator” w nazwach programów – dzięki temu Google nie może się do nich przyczepić i usunąć ich ze swojego sklepu.

W praktyce antykomarowe aplikacje są uciążliwe przede wszystkim dla użytkowników i osób znajdujących się w pobliżu, a także dla zwierząt obdarzonych zdecydowanie czulszym od ludzkiego słuchem.

Jeśli więc chcielibyście przetestować aplikacje na komary – przed wyruszeniem w teren zaopatrzcie się w sprawdzone odstraszacze w sprayu. Będą Wam potrzebne.

Dosięgnęła Was już w tym roku plaga komarów?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile Aplikacja dnia